Přestože táborský pracovník FOD František Zrzavecký bere koupi domu v ulici Politických vězňů za hotovou věc, jeho nadřízená se tomu brání.
„Pan Zrzavecký asi nevěděl, že v tomto domě fašisté jen nebydleli a neměli kanceláře, ale že tam vedli výslechy i mučení,“ snažila se Vodičková hájit svého kolegu poté, co Deníku řekl, že si spolu vše ujasnili a v zájmu o dům se shodují.
„Myslím, že jsem předsedkyni přesvědčil, že se není čeho obávat,“ řekl Zrzavecký minulý týden s vysvětlením, že řadu let v domě sídlil dům dětí a mládeže. Tedy že by ani nyní neměla nikomu nelichotivá historie budovy ve spojení s týranými dětmi vadit.
Svým vyjádřením dal najevo, že mu osud domu není neznámý, navíc i pamětní deska u vchodu jasně informuje, co se v domě za války dělo.
Vodičková dům, který má Tábor v nabídce prodeje, viděla pouze z fotografií, přesto nechce ani slyšet, že by se měl stát jihočeským Klokánkem. „Pokud tam skutečně byli vyslýcháni a týráni lidé fašisty, dům prostě nechceme,“ tvrdí jasně předsedkyně Fondu.
V pondělí svá slova zopakovala s tím, že Fond se do výběrového řízení na odkup domu nepřihlásí a vhodné prostory budou hledat jinde. Zvláštní přístup kolegy z Tábora komentovat nechtěla.
Město Zrzaveckému, který je pověřen hledat pro Klokánka vhodný objekt, nabízelo i budovu školky na Maredově vrchu. Ta se však pro potřeby centra uvolní až pozdě a navíc by si žádala daleko zásadnější rekonstrukci než bývalý dům dětí. „Skutečně jsem dostala informaci, že Fond budovu (ul. Politických vězňů, pozn. red.) odmítl,“ potvrdila včera Deníku místostarostka Zuzana Pečmanová.

Čtětě v sovislostech: Klokánek hledá dům