To je o devatenáct více než za stejné období loňského roku.
„Třináct případů jsme zaznamenali na Strakonicku, devět na Prachaticku a Českobudějovicku, po sedmi na Českokrumlovsku a Táborsku, pět na Jindřichohradecku a čtyři na Písecku,“ uvedl František Kotrba z KHS Jihočeského kraje.
V regionu je hlášeno též 67 potvrzených nákaz lymskou boreliózou. V tomto onemocnění si Táborsko stále drží své neslavné prvenství. Z celkového počtu případů jich 21 zaznamenali hygienici právě tady. Čtrnáct jich potom bylo na Českokrumlovsku, dvanáct na Jindřichohradecku a Českobudějovicku, šest na Strakonicku a dva na Prachaticku. Žádný případ lymské boreliózy zatím nebyl hlášen z Písecka.
„Vloni jsme v této době registrovali 57 případů lymské boreliózy. Letos tedy evidují hygienici poněkud více onemocnění než vloni, situace je ale v podstatě podobná loňskému roku, kdy největší výskyt tohoto onemocnění v regionu evidovali rovněž na Táborsku,“ shrnul Kotrba.
S příchodem vlhčího počasí je možné předpokládat i vyšší počet houbařů v lesích a tedy vyšší riziko.
Například na webu Českého hydrometeorologického ústavu (www. chmu.cz) mohou čtenáři najít předpověď aktivity klíšťat na víkend.
Dnešek a zítřek by měl být ve znamení druhého, tedy mírného stupně jejich aktivity. Podle doporučení CHMU bude stačit repelent, nesedat a nelehat v porostech a večer a ráno si důkladně prohlédnout tělo.