Po letech dlouhodobé ztráty se veselskému kinu blýská na lepší časy. Město se zbaví břemena a občané přitom o svůj kulturní stánek nepřijdou. Pronájem vyhrál jediný zájemci nabídkového řízení.
Tomáš Bína, majitel firmy Generalsound se chystá přeměnit kino na multifunkční zařízení. „Promítání zachovám třikrát až čtyřikrát do týdne. K tomu chystám projekci sportovních přenosů na velkoplošné obrazovce, vzdělávací pořady, výchovné koncerty,“ svěřuje se Bína se svým záměrem. Kromě hudebního klubu otevře i malou kavárnu v prostorách před současnou pokladnou.V rámci jeho záměru zazněla i silná slova o podpoře umělecké činnosti mladých nebo poskytnutí prostoru pro začínající kapely.
Na rozpaky některých zastupitelů ohledně osoby Tomáše Bíny reagovala vedoucí kulturního domu Marcela Rybářová. „Je to umělec a jako každý bohém je tak trochu nespolehlivý. Když se ale pro něco nadchne, mívá výsledky. A v každém případě to co dělá, umí,“ hájila Bínu.
Zastupitelé si ale oddechli, že se horkého bramboru zbaví. Nájem sice budoucí provozovatel nabídl symbolický ve výši 5000 korun měsíčně, ale městu ubyde 600 000 roční ztráta a k tomu si přijde na 60 00 za rok. Nájemce bude muset navíc do objektu investovat. A jen promítačský průkaz, bez kterého se při projekci neobejde, ho vyjde na 15 000 korun. Realizovat svůj podnikatelský záměr by mohl Bína začít už od Nového roku. „Zastupitelstvo návrh schválilo a my hned začneme s panem Bínou jednat,“ potvrdil starosta města Jaromír Novák, který dále ujišťuje, že se občané nemusejí obávat hluku z provozu hudebního klubu. „Budova je dobře odhlučněna a pokud se nebudou otevírat únikové dveře, mělo by být vše v pořádku,“ tvrdí.