Největším lákadlem byla prohlídka samotné tvrze. Kromě toho si ale návštěvníci mohli také vyslechnout přednášky o střelných a palných zbraních, shlédnout souboje, naučit se dobové tance nebo si nakoupit řemeslné výrobky u některého ze stánků. Na své si přišli i ti nejmenší. "Dětem jsme udělali malou arénu, kam jsme jim dali takové měkčí zbraně, aby si mohly vybít energii mezi sebou. Také tu máme malování na obličej," doplnil k programu majitel tvrze Pavel Halada. Třešničkou na dortu pak bylo dělo, ze kterého vyšlo i několik výstřelů.

Manželé Haladovi Horní tvrz odkoupili od Zemědělského družstva Kestřany v roce 2005 a postupně památku opravují. "Chceme stavbu spíše konzervovat a nechat ji v autentickém stavu. Snažíme se restaurovat původními technologiemi a o to pomaleji práce postupují. Vycházíme z průzkumů Fakulty architektury ČVUT a jejích nálezů," vylíčil Pavel Halada s tím, že letos na podzim nebo nejpozději v příštím roce by měla být zrekonstruovaná nárožní věž a návštěvníci se tak konečně dostanou do patra tvrze.

Památka ale zároveň ukrývá krásné gotické sklepy, které jsou jako dělané pro uskladnění vína. "Jsou zavezené moravským vínem a vzhledem k tomu, že v Kestřanech byla kdysi tradice pěstování vína, tak jsme tu vysázeli i malé viničky a snad už příští rok bychom mohli mít i vlastní víno," pochlubil se majitel tvrze. Jeho vize je taková, že si návštěvníci zakoupí láhev vína, kterou si následně budou vychutnávat v prostředí parku pod stromy s výhledem na tvrz.

Brány Horní tvrze v Kestřanech jsou návštěvníkům otevřené každý den od 9 do 19 hodin.

Centrum Blatné po roce opět patřilo růžím.
Blatná patřila královnám květin, historické centrum ozdobily na tři tisíce růží