Účastníci Mighty Sounds mohou Cheironu přispět vhozením vratného kelímku do jedné ze speciálních popelnic neziskovky. „Cheiron z každého kelímku dostane 50 korun. Lidé na festivalu nás také mohou podpořit nákupem některého z výrobků od našich dětí, ale třeba i dobrovolným příspěvkem za zahrání si stolního fotbálku,“ popsal ředitel Cheironu Roman Varga.

Celý stánek Cheironu bude napodobovat kluby pro děti a mládež, které Cheiron provozuje. „Návštěvníci festivalu tak budou mít možnost lépe pochopit naši práci i situaci těch, kterým nabízíme pomocnou ruku,“ vysvětlil ředitel Cheironu.

Spolupráce mezi Mighty Sounds a Cheironem začala už v loňském roce. „Na lidech z Mighty Sounds si moc cením vstřícnosti, kterou vůči nám projevují. Doufám, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále,“ sdělil Varga.

„Pro nás je podpora Cheironu výjimečná tím, že se jedná o konkrétní a lokalizovanou pomoc. Navíc působí v místě, kam se vždycky rádi vracíme,“ uvedla za Mighty Sounds Markéta Broumová.

Mighty Sounds se letos koná od 23. do 25. června na letišti Čápův dvůr. Lístky na 17. ročník festivalu jsou k prodeji na www.mightysounds.cz/vstupenky/.