Uprostřed sezony přichází z fotbalového trávníku zpráva: Jiří Smrž už nechce vkládat své miliony do klubu FC MAS Táborsko. Za jeho krokem stojí politická dohoda a zvrátila by ho jen demise starosty Jiřího Fišera a radního Petra Havránka. Vidí je jako strůjce pro něj nepříznivého dělení peněz na podporu výkonnostního sportu, kdy hokejisté dostali o 400 tisíc víc. „Došla mi trpělivost, nenechám se okrádat. Kdyby složili mandáty, jsem ochotný se k fotbalu vrátit," potvrdil většinový vlastník Táborska.

Rozdělení peněz mezi fotbal a hokej ale podpořil i Petr Novák z ANO, jenž fotbalistům pomohl v rošádě se stadionem.

Koaliční zastupitel Petr Novák dokázal pro fotbalisty napříč zastupitelským sborem posbírat dostatečnou sílu, aby se stadion v Kvapilově ulici dostal z majetku klubu do majetku města, neboť je nutné do něj investovat miliony. Hlasování rozbilo radniční koalice a přestavba stadionu dopadla na bedra města. Patnáct milionů už v městském měšci čeká.

Ačkoli i Petr Novák hlasoval pro rozdělení dotace 3,5 milionu pro hokej a 3,1 milionu pro fotbal, trnem v oku majitele klubu jsou především radní za T2020.

Jiří Fišer ale kvůli fotbalu rezignovat nehodlá. „Určitě nebudu skládat mandát kvůli fotbalu, protože ani nechápu, proč to pan Smrž takto jednostranně svaluje na nás dva, když o dotaci rozhodovala rada a Petr Havránek dokonce u tohoto hlasování ani nebyl," diví se starosta.

Petr Novák potvrdil, že poměr peněz vyšel z politické dohody a ta upřednostnila výkonnostně slabší hokejisty. Zatímco fotbalisté hrají druhou nejvyšší soutěž, hokejisté až třetí. Hokejovým želízkem v ohni se pak stal extraligový dorost.

Jiří Smrž vlastní zhruba 90 procent akcií klubu. Ujišťuje, že po sobě nezanechá ani jednu nezaplacenou korunu. Svůj odchod s akcionáři zatím neprodiskutoval, Tomáši Samcovi, jenž je zároveň ředitelem klubu, záměr oznámil v telefonu.

„Na pořadu je tedy svolání valné hromady, nicméně sezonu dohrát musíme," ujišťuje hráče i trenéry.

Jiří Smrž s odchodem od fotbalu, u něhož stál 25 let, koketoval již dlouho. „Bude mne to bolet, ale teď ať se starají sami," vzkazuje na radnici, o níž se domnívá, že převod stadionu brzdí. Starosta ale vysvětluje, že převod majetku není snadný.