Souhlas zřejmě nevyslovila například ČSSD, která se i vzdala práva do pořadí zasáhnout. Ještě před vyplňováním tabulek totiž 26. listopadu opustila jednání hodnoticí komise. „Dle mého názoru nám vyřadili (komise, poz. red.) nejlepší předložený urbanistický projekt od firmy HB Reavis Group. Říkal jsem si proto, nač budu vyplňovat tabulky, když ten nejlepší návrh je vyloučen ze hry,“ zdůvodnil svůj odchod Jan Babor.
S pořadím odsouhlasili v pondělí zastupitelé i další úkoly. Kromě toho, že pověřili místostarostu Jiřího Bartáčka zajistit řízení pro výběr právní firmy, která připraví znění smlouvy s vítězem, na návrh Jiřího Fišera (T2020) město vrátí zúčastněným firmám, které se umístily na 2. až 7. místě, vloženou jistinu. Vklad 200 000 korun byl povinnou „vstupenkou“ do řízení.
Tuto sumu ale neuvidí vítěz sdružení Mane Holding a AZ Bydlení, a to i přes tvrzení spoluautora kritérií Martina Jirovského (T2020), že stále není jisté, že zakázku nakonec zrealizuje právě toto Sdružení.
Existuje totiž možnost, že na znění budoucí smlouvy prozatímní vítěz nepřistoupí a do hry se dostanou další v pořadí. Co potom s jistinami? Sdružení se 200 000 korun vrátí a od dalšího se zpět vyinkasuje?
„To je taková hra na kdyby, ale v podstatě ano. Zastupitelstvo by pak muselo přijmout usnesení, kterým by se další účastník vyzval ke složení této jistiny. Tu smlouvu nevypracujeme za čtrnáct dní, proto nechceme měsíce držet firmám peníze,“ upřesnil včera Jirovský.
V případě, že Mane Holding a AZ Bydlení od realizace ustoupí, šanci dostane chrudimská Omega Plus jako druhá nejlepší nabídka. Po ní se umístila Morávka Centrum a na čtvrtém místě skončil Stavinvest Group.