Přes hodinu vedli táborští zastupitelé diskusi o vypsání nového výběrového řízení

Po pondělním zasedání táborského zastupitelstva je jasno. Manželé Třešňákovi v prvním kole výběrového řízení bývalý vojenský objekt nezískají, byť v soutěži vyhráli. Pokud jejich zájem bude trvat, budou se muset o areál poprat v druhém kole.
Zastupitelé totiž s konečnou platností rozhodli, že usnesení o vítězi z letošního ledna ruší a místostarostům Martinu Jirovskému (T2020) a Jiřímu Bartáčkovi (ODS) uložili připravit nový záměr prodeje.
Hlavním důvodem obratu je podle koalice zájem dalších investorů, kteří se na radnici hlásí a nabízejí za majetek vyšší cenu. Jako své vítězství ho však vnímá opozice, a především komunisté, kteří od počátku s cenou 7,5 milionu, kterou nabízeli Třešňákovi, nesouhlasili. Dokonce mezi občany nasbírali 954 podpisy, kterými jim dávali za pravdu. „Jsem rád, že se tento prodej zastaví, neboť byl nemravný,“ řekl v diskuzi lídr komunistů Ladislav Šedivý. Nelibě však nese, že nikdo z vedení města nepřiznal vliv petice a tudíž názoru občanů na radikální změnu postoje. „Materiál o vypsání nového výběru jsme ale v radě měli dřív, než vznikla petice,“ řekla včera starostka Hana Randová (ODS). S tím Šedivý nesouhlasí, petici zveřejnili již v únoru. „To jen ukazuje, že paní starostce na radnici nefunguje monitoring tisku a nevěnuje pozornost veřejnosti,“ reagoval včera.
Špatné divadlo před občany i zástupcem manželů Třešňákových zastupitelé ale sehráli i v otázce vrácení či nevrácení zisku z deponovaných pěti milionů. Nikdo z radnice nedokázal s určitostí říct, komu vlastně patří. Nakonec to zahráli na morálku. „Přišli jsme o víc než sedmdesát tisíc, proto je věnujeme třeba na dětskou onkologii,“ vzdal se na místě úroku zástupce již bývalého investora v kasárnách Pavel Hrouda. Dodal, že v Táboře ztratili minimálně rok práce a prodej prvních bytů, které mají v objektu kasáren vzniknout, je v roce 2008 už nereálný.