Výherce výběrového řízení, v němž šlo o získání Žižkových kasáren, zase stojí na začátku. Firma manželů Třešňákových byla jediným zájemcem, stala se výhercem, složila povinnou pětimilionovou kauzu, začala připravovat realizaci a nyní dostala jasný signál, že ještě nemá definitivně vyhráno.
Proti lednovému usnesení o výherci se vzbouřili opoziční zastupitelé, kteří následně vyšli mezi občany s peticí proti prodeji kasáren. Nelíbila se jim hlavně nízká cena, za kterou by realizátor projektu s bydlením a komerční zónou majetek získal, a také to, že tak důležitý krok neprojednala koalice i s opozicí.
„Petici podepsalo 954 lidí a my se dnes na zastupitelstvu budeme snažit situaci změnit, tedy o vypsání nového výběrové řízení,“
řekl včera před jednáním zastupitelstva předseda klubu komunistů Ladislav Šedivý, který se pozastavil i nad proměnou místostarosty Martina Jirovského (T2020). „Při prodeji pozemků pod Lidl se mu zdálo 1550 korun za metr málo, ale v případě kasáren mu stačila necelá stovka? Teď najednou změnil názor,“ divil se Šedivý.
Včera do Tábora přijeli zástupci investora. Pavel Hrouda se dopoledne netajil údivem z otočení radních, kteří dostávají na stůl nabídky dalších zájemců, a chtějí tak původní VŘ zrušit a otevřít druhé kolo, neboť za odkup bývalého vojenského majetku nabízejí noví investoři víc než sporných 7,5 milionu. „My jsme přesně splnili podmínky zadání, ale soudně se proti novému postupu bránit nebudeme, protože bychom se rádi zúčastnili i druhého kola,“ řekl Hrouda s tím, že průtahy ale mohou zahýbat s cenou výstavby bytů, a to v souvislosti s navyšováním DPH u stavebních prací. Dodal, že podle nových podmínek zadání se může změnit i jejich nabízená cena.

 

Napište námO průběhu jednání zastupitelů přineseme informace zítra.
Čtenáři, napište nám, co si o celém kolotoči kolem prodeje kasáren myslíte. Kdo jej podle vás činí neprůhledným a záhadným? Mělo by být o využití kasáren vypsáno referendum? Jak byste 8hektarový prostor využili vy?

reporter.taborsky@denik.cz