Táborských setkání se Karel Schwarzenberg zúčastnil ve dnech 14. až 16. září 2012. V rámci návštěvy Tábora zavítal na radnici, tvrdíval, že politik musí mít rád lidi a on je skutečně rád měl. Důkazem toho je i přiložená fotogalerie.

Z formálního prostředí ležérně přecházel do neformálních rozhovorů, hovořil nejen se zástupci tehdejší samosprávy, starostou Jiřím Fišerem a místostarostkou Lenkou Horejskovou, ale bavil se i s občany Tábora. Na snímcích lze vidět také historika, poslance a Schwarzenbergova přítele Zdenka Bezecného a další spolustranické kolegy Petra Krůčka či Jiřího Kořínka.

Máte fotografie, vzpomínky či jiné postřehy spojené s Karlem Schwarzenbergem na Táborsku? Pošlete nám je do redakce na email: redakce.taborsky@denik.cz.

Podepsal se do pamětní knihy města. Pozdravil Táboráky také z pódia na Žižkově náměstí, kde se následně uskutečnila i jeho autogramiáda. Navštívil mimo jiné i Husitské muzeum v Táboře, restauraci Beseda na Žižkově náměstí či Housův mlýn, kde si užil středověkou hostinu.

Tato významná postava české politiky a diplomatiky, celým jménem Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, se narodila 10. prosince 1937 v Praze do šlechtické rodiny Schwarzenbergů. V průběhu své dlouhé kariéry zastával řadu významných funkcí. Nejvíce se proslavil jako předseda politické strany TOP 09 a ministr zahraničí České republiky. Zemřel v sobotu 11. listopadu ve vídeňské nemocnici v kruhu svých nejbližších. 

Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek.
Karel Schwarzenberg byl inspirativní člověk se smyslem pro humor

Zajímavosti: Loni v říjnu měl premiéru v České televizi intimní dokumentární portrét vztahu Karla Schwarzenberga a Lily Schwarzenbergové od Bonton film s názvem: Můj otec, kníže. Tento snímek má 79 minut a dcera Lila je jeho spolurežisérkou. Natáčen byl v průběhu pěti let desítky hodin na místech, která poznamenala život šlechtické rodiny. Praha, Orlík, Vídeň, štýrské Murau, tam všude se mísilo soukromí se zásadními dějinnými okamžiky dvacátého století.

#youtube|Rm4-Qayf_mg?si=VokWAPF8tk8aKGzg#

Citát spojený s Chýnovem: „T. G. Masaryk říkal „nebát se a nekrást“. To jsme trošku zkrátili na „nebát se krást“. Ostatně už za tatíčka Masaryka se zpívalo: „Nade hrade, pode hradem, kradu, kradeš, krade, kradem“. Starý kočí v Chýňově říkával: „Pane doktore, rakouský vorel, ten zobal, ale náš lev, ten žere.““ Karel Schwarzenberg