Už odpoledne tam začíná akce Koncert pro hospic, na niž vystoupí domácí jazzové, rockové i folkové kapely, divadla a další. Večer benefici vystřídá další ročník přehlídky jazzových, jazzu se dotýkajících i world music kapel. V průběhu dne se tak můžete těšit na Vertigo, Tábor Superstar band, Trim4, Peshatu, Tellemarkk a jiné.

Kulturní program Koncertu pro hospic se odehraje od 13 hodin na dvou podiích klubu Milenium. Vystřídají se na nich skupiny Trim4, KlikaVen, Blues Pace, Peshata, Tábor Superstar Band s veselskou taneční skupinou Coda, Spadané listí, Za Sluncem. Nedílnou součástí bude divadelní představení Vokoňovi, bluesové okno Noro Červeňáka, show klauna Pippera či čtení knih nakladatelství Baobab. Akce se koná na podporu táborského hospicu Jordán, který v rámci dne otevřených dveří můžete navštívit od 10 hodin. Sídlí naproti budově Střelnice v Táboře. Vstupné na akci je zdarma, na místě se bude konat veřejná sbírka.

V 19.30 hodin se do klubu nastěhuje festiválek Mr.Jazz Jr. Ten je nepravidelnou mezinárodní přehlídkou jazzových a jazzu se dotýkajících stylů. Zaměřuje se na náročného posluchače a představuje mimořádné hudební projekty s „krátkou životností“, kterých během roku vznikají a zanikají desítky. Jejich působení je krátké z důvodů komercionalizace naší hudební scény a malého prostoru pro alternativní umění a avantgardu.
Tentokrát návštěvníci festu uslyší převážně současný moderní jazz, ale také alternativu, experimentální hudbu a world music.
„Mimořádným hudebním zážitkem tohoto ročníku bude kapela Vertigo. Jedná se o česko-slovenské seskupení jazzmanů - jako Dano Šoltis, Oskar Török, Marcel Bárta či Dorota Barová - pocházející převážně z líhně pražské Jazzové konzervatoře Jaroslava Ježka. V současnosti jsou asi nejvýznamnější jazzovou kapelou v Čechách. Dále uslyšíme saxofonistu Pavla Hrubého a hráče na perkuse, didgeridoo a tabla Tomáše Reindla v experimentálním duu Tellemarkk,“ říká dramaturg festivalu Max Bluebaloo. Nechybí ani zástupci domácí jazzové scény – duo Jára Bárta (piano) a Petra Kratochvílová (zpěv).

Vstupné na akci je 150 korun na místě, v předprodeji, který je v táborském penzionu Alfa, seženete vstupenku za 100 korun. Studenti zaplatí 60 Kč.

VERTIGO (Vertigo quintet) www.vertigoquintet.com

Dorota Barová (CZ/Polsko) – violoncello, zpěv, Marcel Bárta (CZ) – soprán saxofon, basklarinet, Oskar Török (SK) – trubka, Vojtěch Procházka (CZ) – ak. nebo el. piano, Rastislav Uhrík (SK) – kontrabas, Daniel Šoltis (SK) – bicí
Vertigo Quintet: vznikl koncem roku 2002 jako mladý, dynamický projekt muzikantů, kteří chtějí hledat svůj vlastni hudební jazyk. Syntézou osobitých hlasů jednotlivých hráčů se záhy zrodil nezaměnitelný zvuk kapely. Diky neutuchajícímu entusiasmu a nesporným hudebním kvalitám se Vertigo Quintet pomalu, ale jistě stalo stálicí středoevropské hudební scény. Eponymní debutové CD vyšlo v roce 2005 a bylo oceněno českou Akademií populární hudby cenou Zlatý Anděl v kategorii "Jazz & Blues". Druhé, posluchačsky vysoce ceněné CD "Live U Staré Paní" (2006), představilo záznam dvojkoncertu, mapujícího tendenci kapely otevírat se dalším hudebním vlivům a spolupráci s různými osobnostmi, tentokrát mimo s prominentní českou vokalistkou Lenkou Dusilovou. Vertigo Quintet má za sebou vystoupení na festivalech v Německu, Rakousku, Portugalsku, Španělsku, Slovensku a Čechách. Takřka telepatická komunikace mezi jednotlivými hráči je po letech vzájemné spolupráce skoro samozřejmostíalbum vzniklé již ve spolupráci s Dorotou Barovou (Vertigo Quintet & Dorota Barová, Animal Music 2008) získalo nominaci na tuto cenu; Vertigo Quintet a Dorota Barová: Projekt Vertigo Quintet & Dorota Barová přinesl naprosto originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Barové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu, jakou hrál například Ornette Coleman. Třetí album vzniklé již ve spolupráci s Dorotou Barovou (Vertigo Quintet & Dorota Barová, Animal Music, 2008) získalo nominaci na Anděla; VERTIGO: kapela dříve známá jako VERTIGO QUINTET a nyní zahrnující dříve jen hostující Dorotu Barovou již v řadách stálých členů a tím pádem rozšířená na sextet, nedávno vydala vynikající album s názvem Metamorphosis, 2011. Album zachycuje členy kapely na nekončící cestě za novými tvůrčími postupy a impulsy a je naplněno leckdy překvapivou, stále však hluboce autentickou a pocitově založenou originální hudbou.


TELLEMARKK www.tabla-tom.com/Tellemarkk.htm, www.myspace.com/pahru

Pavel Hrubý - tenor saxofon, soprán saxofon, basklarinet, hlas
Tomáš Reindl - drums & percussion, tabla, didjeridu, pra-klarinet, bluesová harmonika, hlas
Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských, či mimoevropských nástrojů, jejich dosud neobvyklých kombinací a v neposlední řadě lidského hlasu.

Jára Bárta & Petra Kratochvílová www.tarapacajazz.cz
Jára Bárta - piano, klávesy
Petra Kratochvílová - zpěv
Duo vzniklo na podzim r. 2007. Z původního repertoáru, který sestával především z klasických jazzových standardů, se během let zformoval bytelný repertoár postavený na adaptacích písní nejen jazzových interpretů zvučných jmen, jakými je Diana Krall, Norah Jones, Rigmor Gustaffson, Aretha Franklin, Noa, Chick Corea, Natalie Cole a mnoho dalších. Stále více se rozšiřuje také o autorskou tvorbu. V nedávné době též započala velmi slibná spolupráce s absolventy textařského oddělení Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, jenž je umělecky-studentskou domácí půdou obou členů dua.