VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Než začnu, zařídím si novou kancelář

TÁBOR - Redakce Deníku získala materiál, v němž tajemník táborské radnice Lubomír Šrámek upřesňuje náklady na vybavení kanceláří starostky Hany Randové a místostarostů Jiřího Bartáčka (oba ODS), Martina Jirovského a Zuzany Pečmanové (oba T2020). Reakci vyvolal článek z TD, v němž jsme dali do souvislosti odstranění bariéry v bezbariérovém bytě v Leskovické ulici (bylo by údajně moc drahé) a cenu, za níž si starostka vybavila kancelář. To způsobilo poprask, neboť na to nepadlo uvedených sto, ale jen 56 tisíc.

18.9.2007 4
SDÍLEJ:

Nevidomá paní Novotná si s vanou neví rady, úředníci jí nechtějí nevyhovující vanu vyměnit za sprchový box.Foto: Roman Kraus

„Nepovažuji za seriózní a relevantní, dávat náklady na vybavení kanceláří do souvislostí s případem paní Novotné (uživatelka bezbariérového bytu s bariérou, pozn. red.). Tento případ řeší Bytes a správa majetku města a doufám, že bude vyřešen ke spokojenosti všech stran,“ píše ve sdělení tajemník a upřesňuje:
V kanceláři starostky nedošlo k výměně nábytku. Má původní vestavěné skříně z 80. let. Nový je pouze koberec za 40 000 Kč, neboť původní sloužil již od roku 1978 a tehdy stál 36 000 Kč. Zároveň dostala novou židli za 7500 korun, neboť stará již špatně fungovala.
Ke stejné výměně došlo v kanceláři místostarosty Bartáčka: koberec za 13 500 Kč a židle za 7500 korun.
Kancelář místostarostky Pečmanové zůstala bez změn. U místostarosty Jirovského se provedla výměna starých, částečně nefunkčních světel za nová (20 000), výměna koberce (20 000), osazení nových registračních skříní (30 000) a čtyř židlí (6500) a výměna pracovního stolu (22 000).
Kancelář starostky a místostarosty Jirovského byly zároveň nově vymalovány, což je obvyklé i u jiných prostor na úřadě. Malování se provádí podle potřeb a harmonogramu. Hodnota prací dvou kanceláří je cca 8500 Kč (Randová) a 10 500 Kč (Jirovský).
Nový koberec i malbu zároveň dostal tzv. gotický salonek za 27 000 Kč (koberec) a 11 000 korun stálo malování.
„Pro objektivní zhodnocení nákladů je třeba ještě dodat, že kancelář paní starostky neslouží pouze jí, ale probíhají zde jednání rady města a další schůzky. To lze říci i o kancelářích místostarostů. Gotický salonek pak slouží pouze pro jednání. Probíhají zde mnohdy dokonce dvě schůzky najednou,“ uvedl tajemník.
Výměna vany za sprchu pro nevidomou uživatelku bytu by vyšla zhruba do padesáti tisíc, které je až dosud problém najít, kanceláře si celkem vybraly částku 186 000 korun.

Dočetli jste se: Tábor nemá na jednu sprchu, Pečmanová přislíbila nápravu

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na předzahrádce restaurace Beseda na Žižkově náměstí v Táboře se od sobotního rána rozvoněla hned celá řada dobrot: jitrnice, ovar, tlačenka a další vybrané zabijačkové lahůdky.
9

OBRAZEM: Řezníci předvedli své umění

Děti si užily radost z pohybu.

Děti si užily radost z pohybu

Tříkrálová sbírka na jihu Čech předčila očekávání

Jižní Čechy - Charitativní akce na jihu Čech vynesla přes sedm milionů korun.

Na co zajít v neděli do kina

Táborsko - Přinášíme přehled nedělního programu kin.

Kulturní tipy na neděli

Táborsko - Přinášíme tipy, kam vyrazit v neděli na Táborsku.

Ledovka, zasněžené silnice a nehody, to jsou aktuálně jižní Čechy

Jižní Čechy - Sněžení komplikuje dopravu na řadě míst.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT