Hru přivezou herci Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček a Josef Polášek. Akce má i benefiční přesah, bude jí dotovaná klasická hudba.

„Chtěla jsem původně udělat takový triptych představení v podání Vosto 5, Na Stojáka a Ivánku, kamaráde. Jmenovalo by se to Táborská soda, ale nakonec nebyly peníze, a tak bude jen Ivánku, kamaráde, který se už hraje pouze jako charita. Bude zážitek vidět skvělé herce," láká pořadatelka Jana Hubková.

S manželem, houslistou Tomášem a herci se dohodli, že výtěžek ze vstupného podpoří jinou kulturní akci v Táboře, a sice sérii koncertů klasické hudby Klasici na Střelnici.

„Jak řekl Petr Čtvrtníček, představení dá munici. Peníze půjdou na podporu mladých začínajících umělců, kteří vystoupí na čtvrtém pokračování festiválku Klasici na Střelnici," upřesnil Tomáš Hubka. Klasici startují v srpnu a nabídnou koncerty Epoque quartetu s Janem Kučerou, Prague cello quartet či vystoupení virtuózů Jana Mráčka a Václava Hudečka, jenž je hlavním hnacím motorem v podpoře mladých.

Vstupné na Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? je 290 korun na místě a 240 korun v předprodeji, který trvá do pátečních 15 hodin v infocentru na náměstí, restauraci U Zeleného stromu a antikvariátu a galerii Bastion. Kromě Čtvrtníčka a Lábuse se návštěvníci mohu těšit na orchestr Bezdrev pod vedením Jana Kučery. Zazpívají Petr Wajsar, Daniela Smutná a v roli fotbalového delegáta se předvede herec Josef Polášek.

Autor: David Peltán