Cílem soutěže je podle mluvčího radnice Luboše Dvořáka ocenit výjimečné práce - kalendáře, a to nejen z pohledu vlastního polygrafického zpracování, ale i z hlediska originálního návrhu či společenského poselství.

Hlasování již bylo spuštěné a veřejnost může dát hlas tomu svému kalendáři do 8. května.

Táborský kalendář můžete podpořit zde. 

"V roce 2024 si Město Tábor připomíná 600. výročí úmrtí husitského hejtmana a vojevůdce Jana Žižky z Trocnova. Osobnost Jana Žižky se proto stala námětem pro nástěnný kalendář, který originálním způsobem zpracovala přední česká ilustrátorka Renáta Fučíková. Soubor ilustrací ve výrazné červené barvě zachycuje drobné střípky a záblesky z celého života Jana Žižky od jeho dětství a mládí až po zralý věk šedesátníka, který se díky válečným zkušenostem a bystrému úsudku stal neporazitelným vojevůdcem," uvedl Luboš Dvořák.

Na vydání kalendáře se spolupodílelo Husitské muzeum v Táboře. Grafickou úpravu kalendáře připravila společnost Heyduk, Musil a Strnad, s.r.o. Praha. Tisk zajistila Tiskárna Helbich, a.s.

close Kalendář města Tábora soutěží v anketě Kalendář roku 2024. info Zdroj: Se souhlasem města Tábor zoom_in Kalendář města Tábora soutěží v anketě Kalendář roku 2024.