Celkem nám do charitativní sbírky přispěly 56 kousky. Za všechny nám je předaly Marta Hňupová (vlevo) a Ludmila Walczysková. „Věnovala jsem jednu kabelku, u které věřím, že ještě může být někomu užitečná. Mně už doma jen leží. Docela přesně si pamatuju, jak jsem k ní přišla. Ještě jsem pracovala jako vedoucí kantýny v Třineckých železárnách a měla jsem na starost i učenky. Jedna z nich mi tu kabelku věnovala, jenže pro mne se už červená barva moc nehodí.

Měla jsem ji schovanou a když jsem se dozvěděla o veletrhu, tak jsem se rozhodla, že ji věnuji," říká Ludmila Walczysková, která vždy dbala, aby jí kabelka ladila s obuví. Marta Hňupová posílá do veletrhu sedm let starou kabelku, kterou dostala od dcery k svátku. „Ani už jsem ji nemohla nosit, protože v té době jsem si zlomila nohu a už musím používat hole. Moc toho tedy nezažila, ale nové majitelce přeju, aby ji ráda nosila a někdy si třeba vzpomněla na její původ," vzkazuje jednaosmdesátiletá dárkyně. Obě dámy se shodují, že měly rády kabelky menší a elegantní, aby majitelku zdobily.

Na Kabelkovém veletrhu Deníku nabídneme tašky k prodeji za symbolické ceny. Akce se uskuteční 3. září od 9 do 21 hodin v budějovickém IGY Centru. Výtěžek pak poputuje nadaným, avšak zdravotně nebo sociálně znevýhodněným dětem.