V pátek rátce před půljednou hodinou odpolední dne došlo na hlavním silničním tahu 1/3 na obchvatu města Tábora k vážné dopravní nehodě.

Na čtyřproudové komunikaci v prostoru mezi Svatou Annou a Měšicemi došlo ve vysoké rychlosti ke střetu osobního auta Škoda Favorit a motocyklu BMW.

"Řidička (37) osobního vozu i motocyklista (34) utrpěli vážná zranění, na místo proto záchranáři přivolali leteckou záchrannou službu," uvedl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

"Jezdec na motocyklu utrpěl těžká poranění trupu a končetin a byl po stabilizaci životních funkcí neprodleně transportován vrtulníkem do traumacentra v Českých Budějovicích. Žena , která řídila automobil utrpěla těžká poranění hlavy a trupu a po stabilizaci životních funkcí byl ihned zahájen transport do traumacentra v Českých Budějovicích. Po cestě byla za účelem urychlení a šetrnosti transportu předána posádce vrtulníku, který už předal předchozího pacienta," řekl ředitel jihočeských záchranářů Marek Slabý.

Příčina a další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

Podle informací Deníku šlo o ženu, která se vracela z firmy v Měšich, kde je zaměstnaná. Ve vážném stavu ji vrtulník transportoval do budějovické nemocnice.

Průjezd uvedeným úsekem je omezen, policisté svedli dopravu do jednoho jízdního směru a kyvadlově ji usměrňují. Plné zprovoznění komunikace se předpokládá po třetí hodině odpolední. V místě nehody se tak mohou tvořit kolony.