Město vydává k výročí 30 let Táborek almanach vzpomínek osobností, které se na festivalu a jeho vzniku podílely.

Co vás na festivalu čeká? Například v pátek 10. září po slavnostním zahájení zazní ve 20.10 h nová verze husitského chorálu Ktož jsú boží bojovníci díky táborskému symfonickému orchestru Bolech, táborským pěveckým sborům, rockové kapely a pod taktovkou dirigenta Erena Başbuğa. Ve 21 h se těšte na tematickou show k výročí festivalu Ohňový Tábor. Přijede Jan Žižka, nebudou chybět kostýmy, temperament a atmosféra. Ve 22 h vystoupí Jiří Pavlica a kapela Hradišťan.

V sobotu 11. září ve 14 h uslyšíte znovu husitský chorál na Žižkově náměstí. Tamtéž zazpívá v 18 h Aneta Langerová. Ve 20.30 h vystoupí Dasha se sólisty z Moodance orchestra. Na Náměstí Mikuláše z Husi vznikne v sobotu dětský plácek, kde budou k vidění historické atrakce a dětská divadelní představení. Například ve 13 h hraje Studio dell'arte pohádku Popelka. V 16 h se těšte na loutkovou pohádku Tři přadleny v podání Divadla eMILLIon. Mezi 10. a 17. h se můžete stát mladým práčetem v družině Jana Žižky, a to na husitských stanovištích na trase náměstí Mikuláše z Husi - Holečkovy sady – Tismenické údolí. Před Střelnicí najdete požární techniku a na zahradě Střelnice se bude koncertovat. Třeba v 19 h uslyšíte Tarapaca Jazz. Ve 20.30 h bude hudební Vzpomínka na Ivana Smažíka s uskupením Karel Kobližka Quintet a Evou Emingerovou. Teen zóna nejen pro mladé a bajkery bude na náměstí T. G. Masaryka. Na Velkém šanci se bude šermovat, ve 22.30 h vás přijde na řadu ohňová show. Ve 22 h uvidíte nad Jordánem ohňostroj. Večer na Žižkově náměstí zakončí ve 22.30 h rocková formace Flamego Renunion Session.

Oba dva dny můžete navštívit na Tržním náměstí jarmark, kde bude také v sobotu bohatý program dobových tematických vystoupení. V Děkanské ulici za kostelem najdete Uličku podsvětím. Tam se pohybuje lůza, kurtizány, kejklíři, penězokazi, tuláci, žebráci, zloději aj. Na Špitálském náměstí vám dnes i zítra poradí apatykář, lazebník, bába kořenářka nebo astrolog.

Na nedělní den je připravený ještě hudební program. V rámci Dnů evropského dědictví můžete navštěvovat památky.