Naprostá většina obcí hlásí nulu a v mapě je vyznačena zelenou barvou. Na Písecku a Strakonicku přibylo jen několik málo případů za týden a jen ve dvou obcích: tři v Písku a jeden v Chyškách na Písecku a dva ve Strakonicích a jeden v Řepici na Strakonicku, které je na tom v kraji nejlépe a týdenní incidence už tam je pouhých 4,25.

Týdenní incidence v Jihočeských okresech v pátek 11. června 2021.Týdenní incidence v Jihočeských okresech v pátek 11. června 2021.Zdroj: Deník/Zuzana GabajováNapříklad v Mojném na Krumlovsku dosáhla ve čtvrtek 1544. Za tak vysoké číslo může malý počet obyvatel: těch je v Mojném něco přes 250, ale přibyly tam čtyři případy, jeden 1. června a tři 5. června. Další vesnicí s obrovskou týdenní incidencí, ve srovnání s celokrajskými údaji, jsou třeba Doubravice na Budějovicku (300 obyvatel), kde mají 968 případů na 100 tisíc obyvatel (ale jen 3 nové případy za poslední týden) nebo Mičovice na Prachaticku (necelých 400 obyvatel, týdenní incidence 811 a také jen 3 případy).

Podívejte se, jak jste na tom u vás v okrese:

Krajská incidence:

Nejhůř je na tom Krumlovsko

Pokud jde o nové případy hlášené za čtvrtek 10. června, tak u patnácti z nich byl cestou přenosu kontakt v rodině, u čtyř ve školním prostředí, u tří šlo o přenos na pracovišti a hygienici zaznamenali i jedno importované onemocnění z Rumunska. Počet aktivních případů klesl o 56 na 604. „Denní přírůstky nových případů v posledních dnech hlásí především okresy České Budějovice a Český Krumlov. V dalších okresech jsou denní přírůstky maximálně v nižších jednotkách nebo bez nových případů. Nejlépe je na tom okres Strakonice, kde registrujeme čtyři aktivní případy, na Táborsku je 26, na Písecku 34 a na Jindřichohradecku 39 aktivních případů. Onemocnění zatím výrazněji neustupuje na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. To jsou proto okresy, kam nyní s nástupem turistické sezóny logicky zaměřujeme pozornost v rámci kontrol dodržování mimořádných opatření především ve stravovacích a ubytovacích zařízeních a místech s vyšší koncentrací návštěvníků,“ uvedla ve čtvrtek večer ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

I na Krumlovsku a Budějovicku ale týdenní incidence od čtvrtka výrazně poklesla: v okrese Český Krumlov z 88 na 64 bodů, na Českobudějovicku z 62 na 44.