„Dědeček je Josef, tatínek taky a Pepíček je už pátou generací Josefů v rodině. Jméno se mi už od začátku strašně líbilo a byla jsem pro něj hned

rozhodnutá. Navíc má spousty variant oslovení," míní Jana Mannová. Také oceňuje, že toto jméno není v dnešní době už tak typické: „Maminky dávají spíše přednost pro tuto dobu modernějším jménům, jako je třeba Erik či Michal. My chtěli něco klasického."
Nejenže Pepíček dnes oslaví své první jmeniny, ale také pětiměsíční kulatiny. Sejde se společně celá rodina: „Máme pro něj připravené hračky, oblečení, aby mu to slušelo a vše oslavíme při rodinné sešlosti," směje se maminka a dodává: „Je moc šikovný. Už se mu podařilo se otočit ze zádíček na bříško. Cizích lidí se nebojí. Vzteká se jenom když má hlad, jako každý jiný chlap."

Jméno Josef nosí na Táborsku 2238 chlapců a mužů. V říjnu k nim přibyl i Josef Mann z Tábora, který dnes slaví první jmeniny.

Otázka dne: Dědíte jméno po generacích?

Josef BalíkJosef Balík, 62 let
Lékař druholigových fotbalistů FC MAS Táborsko
Jsem hrdý na to, že se jmenuji Josef. Jméno jsem zdědil po tátovi a bylo jasně dané, že první syn musí být také Josef. Mladší sourozenci jsou Jiří a Jan. V současnosti se stará česká jména moc nenosí, ale Josef se občas objevuje. Když přijde do ordinace pacient, který se tak jmenuje, vždycky mu řeknu, že má moc hezké jméno. Mám dvě dcery a dvě vnučky, a než se mělo narodit druhé vnouče a byl by to kluk, jmenoval by se Josef. Třeba to vyjde napotřetí.Josef VolákJosef 
Volák, 64 let
Starosta Vlčevsi
Já jsem dostal jméno Josef po dědovi. Tatínek byl Jiří a jméno po něm podědil zase bratr. Dnes už se ale moc nerozšiřuje. Pamatuji si, to byla přibližně sedmdesátá léta, že bylo v naší obci pětadvacet Josefů, což bylo na počet obyvatel celkem časté jméno. Nyní bychom je hledali marně. My jsme třeba syna také pojmenovali Josef, ale to byla ta poslední generace. Pak se dával samý Petr, Pavel, Radek a podobné. Dříve bývalo jméno Josef skoro stejně časté jako Marie. Teď je spíš ojedinělé.
Josef MakočJosef Makoč, 37 let
Muzejní pedagog Husitského muzea v Táboře
Josef je u nás tradiční jméno, dostal ho děda, můj otec, já a pak i můj devítiletý syn. Ženu jsem k tomu ale musel trošku přemluvit, protože chtěla Vašíka. Nikdy jsem netrpěl, že se jmenuju Josef. Dokonce v roce 1976 jsme se prý v celém okrese narodili jen dva Josefové, ale dnes se podobná česká tradiční jména zase vracejí. Nikdy jsem svoje jméno zvlášť neprožíval, bral jsem to tak, že k naší rodině patří. Jsem raději za oslovení Josef, ale známí mi spíš říkají Pepa.