Jak přiblížil mluvčí města Tábora Luboš Dvořák, jedná se skutečně o důležitou informaci pro cestující MHD, která se týká celkové uzavírky Jordánské hráze. "Jordánská hráz, kde se od 12. dubna staví nová lávka a chodník, bude uzavřena pro veškerou dopravu v pátek 22. září od 8 do 12 hodin. Důvodem úplné uzavírky je převedení provozu mezi jednotlivými etapami," vysvětlil.

Jak doplnila firma Dopravní značení Janev, stavba lávky a přilehlého mostu nad přepadem z Jordánu se skládá z více etap. Převedení provozu znamená přeložení svodidel a vytvoření koridoru pro provoz stavby a ostatní účastníky provozu. To znamená, že svodidla se musí upravit tak, aby se investice dostala k dostavbě druhé poloviny mostu.

Dlouhodobé uzavírky na Táborsku.
Obrazem: Uzavírky na Táborsku přehledně. S Deníkem vás nic nepřekvapí

Chodcům a cyklistům bude průchod a průjezd zachován. "V rámci MHD a dálkových dopravců se uzavírka dotkne desítek spojů. Dispečeři MHD Comett Plus spočetli, že po objízdné trase přes Čekanice a lanový most pojede za čtyři hodiny uzavírky 90 spojů, z toho 40 kloubových autobusů," vyčíslil Dvořák.

Bez náhrady nebudou obsluhovány ve směru Klokoty zastávky Poliklinika, U Reálky. Nejbližší zastávka bude na Píseckém předměstí. "Ve směru Sezimovo Ústí autobusy obslouží všechny zastávky s výjimkou Křižíkova náměstí (U Kulíka), která bude přesunuta do prostoru Křižíkova náměstí před Integro. Vlivem delšího vedení spojů a vlivem dopravního provozu může docházet ke zpoždění oproti jízdnímu řádu 10 až 15 minut," upozornil mluvčí města s tím, že za vzniklé komplikace se samospráva předem omlouvá a děkuje za pochopení a trpělivost.