K uzavírce dojde v sobotu 27. 5. od 22 hodin do neděle 28. 5. do 6 hodin následně a ještě v neděli 28. 5. od 22 hodin do pondělí 29. 5. 2023 do 4 hodin. Stavební firma musí v prostoru mostu takzvaně "zapatkovat" těžkou jeřábní techniku, díky které se budou odvážet rozebrané kusy mostní konstrukce. Silnice tedy bude přes noc na několik hodin zcela neprůjezdná včetně sanitek a autobusů.

V uvedených časech bude ovlivněn průjezd MHD následujícím způsobem: celková uzavírka se dotýká 26 autobusových spojů MHD. Cestující budou vyhláškou na zastávkách upozornění na zpoždění, které autobusy budou mít z důvodu objízdné trasy.

Táborskou třídu 9. května čeká oprava. Obchodníci mají obavy, jak zavezou zboží.
Táborskou třídu 9. května čeká oprava. Obchodníci mají obavy, jak zavezou zboží

Jak se noční demolice mostu promítne do MHD?
1. Směr Klokoty – Kovosvit Sezimovo Ústí: autobusy, které budou vyjíždět z Klokot, pojedou přes Náchodské sídliště, dále přes zavěšený „harfový“ most a Čekanice na autobusové nádraží. Z autobusového nádraží pojedou přes třídu 9. května. U hotelu Palcát vznikne náhradní zastávka za Křižíkovo náměstí. Poté odbočí do ulice Budějovická směrem k Poliklinice a dále pojedou po své trase do Sezimova Ústí II., nebo do Plané nad Lužnicí. Autobusy směrem na Kovosvit obslouží všechny zastávky.
2. Směr Kovosvit Sezimovo Ústí – Klokoty: po zastávku Autobusové nádraží pojedou autobusy po běžné trase. Z autobusového nádraží najedou autobusy na objízdnou trasu přes Čekanice, zavěšený „harfový“ most a Náchodské sídliště do zastávky Písecké rozcestí. Dále po své trase do táborských Klokot. Nebudou obsluhovány zastávky Poliklinika a U Reálky.

Důležité upozornění je, že průchod pro pěší bude během demoličních prací vždy zajištěn.