Konkrétně jde o úpravu plácku s travnatou plochou v severní části, kde pěší vchází na samotný most a vrcholí tam schodiště od Jordánského vodopádu. „Chceme trojúhelníkové zelené prostranství i dlažbu okolo upravit. Po konzultacích to zadáváme firmě Azeleň, která má v oblasti veřejné zeleně bohaté zkušenosti,“ popsal starosta Štěpán Pavlík.

Květiny i nové vybavení

Projekt a výsadbu schválily i architekty z kanceláře architekta města (tzv. KAM). „Zvažujeme zachování a případný přesun informační tabule pro prezentaci kulturních akcí na vytipovaná místa. Vznikne tam ale určitě nová dlažba, nové lavičky i odpadkové koše, chystá se také pěkná trvalková výsadba,“ přiblížil.

Vybudují důstojné místo k odpočinku

Místostarosta Radoslav Kacerovský upřesnil, že v místě je nutné provést terénní úpravy, týkající se například vyvezení nevhodného zeminy, dovezení nového substrátu. „Velkou část investice tvoří nový mobiliář, ale díky tomu všemu tam vznikne velice důstojné místo,“ míní.

Policejní pes Rapp zvítězil v anketě Statečné psí srdce. Na převzetí ceny ho doprovodil jeho psovod Karel Prokop.
Psovod má den, kdy jeho pes Rapp našel pohřešovaného muže, stále v paměti

Podle Elišky Kopecké z Tábora je to skvělý nápad. „Často tudy procházíme s dětmi. Těším se, že se tu budu moci posadit a nebudu se dívat jen na ušlapaný trávník,“ podotkla pro Deník.

Do léta bude hotovo

Jak doplnil jednatel společnosti Azeleň Jan Matoušek, který má realizaci na starosti, hotovo by zahradníci chtěli mít do konce června. „Vše záleží ale také na vhodných klimatických podmínkách pro výsadbu. Příští týden chceme objednat mobiliář u vybraného dodavatele Street park, který má dodací lhůtu kolem měsíce,“ konstatoval.

V listopadu přišel majitel tohoto vozu v Náchodské ulici na parkovišti realizovaném v I. etapě o kompletní výbavu kol v hodnotě 20 tisíc.
Tábor rozšíří parkoviště v Náchodské ulici. Krádeže kol by mohla hlídat kamera

Na místě podle jeho slov vybudují smíšený záhon určený pro stinná stanoviště složený z kvetoucích rostlin a travin. „Konkrétně půjde o druhy jako sasanky, narcisy, ozdobnice, bohyšky, babtisie, bergénie, pomněnkovce, rohovce, škornice, hvězdice, okrasné česneky a podobně,“ přiblížil Matoušek.

Investici do tohoto zákoutí financuje odbor životního prostřední a rozpočet na ni činí 677 tisíc korun včetně DPH, částka zahrnuje i následnou péči o zeleň po dobu několika let. (lep)