„Poslední kontrolní dny na stavbě lávky na návodní straně hráze Jordánu ukázaly, že stavební firma potřebuje pro kvalitní finální dokončení prací ještě několik dní," potvrzuje mluvčí radnice Luboš Dvořák. „Předpokládaný termín zprůjezdnění osm měsíců zavřené páteřní komunikace v úterý 19. prosince se posouvá na pátek 22. prosince 2023," upřesňuje s poděkováním za trpělivost.

Potvrdily se tak pochyby, že se klimatické vlivy podaří překonat. „Ač postup stavebních prací po sněhové kalamitě naznačoval, že i přes tuto nepříznivou událost bude možné povrchy dokončit do 19. 12., vydatné pondělní a úterní deště znamenají posun otevření v řádu jednotek dnů," vysvětluje Luboš Dvořák. Aktualizovaný harmonogram prací podle něj počítá s tím, že spuštění provozu přes hráz nastane do vánočních svátků. Novým dnem D je tedy pátek 22. prosince, pravděpodobně se tu bude dát projet už od 6. hodiny ráno.

Starosta Tábora Štěpán Pavlík přidává porobnosti k vývoji na stavbě. „Promočené podkladní vrstvy štěrku musely být vyměněny a nyní známe aktualizovaný harmonogram, který považujeme i s přihlédnutím k vývoji počasí za reálný. Rozhodující pro následné zrání finálních vrstev bude průběh prací o nadcházejícím víkendu. V pondělí 18. prosince po prohlídce stavebním úřadem budeme moci na brífinku přímo na stavbě přesně oznámit čas zprůjezdnění hráze,“ uvedl starosta Tábora.

Závěrečné práce, jež mají vliv na termín spuštění provozu:

✔ čtvrtek 14. 12. a pátek 15. 12. – osazení sloupů veřejného osvětlení, finalizace konstrukční vrstvy vozovky
✔ sobota 16. 12. a neděle 17. 12. – ložná a podkladní vrstva asfaltů
✔ pondělí 18. 12. – obrusná vrstva asfaltu na straně k lávce (směrem k vodě)
✔ úterý 19. 12. – převod dopravy a frézování podélné poloviny komunikace na vzdušné straně hráze (směr Štičí líheň)
✔ Středa 20. 12. – dokončení zábradlí, položení obrusné vrstvy asfaltu
✔ Čtvrtek 21. 12. – zálivky, osazení citybloků, dopravní značení
✔ Pátek 22. 12. – od hodin spuštění provozu