Pracovní ruch na táborském nádraží se nezastavil ani o prázdninách. Desítky dělníků pracují na jeho modernizaci. Cestující budou moci již v polovině srpna nastupovat z nového nástupiště, které bude dlouhé 350 metrů.


Nové nástupiště
Podle přednosty stanice Tábor Milana Vodáka dojde v polovině srpna k ukončení prací na sudých kolejích. V těchto dnech stavbaři vápencem zpevňují podloží pro nové pražce, které prý bylo velice podmáčené. „Sudé koleje jsou ty dále od stanice. S jejich dokončením se zprovozní třetí nástupiště, bývalé druhé, a jeho podoba bude definitivní. Práce se přesunou na liché koleje, tedy blíže ke stanici,“ vysvětlil Vodák s tím, že v této době nebude možné se na nové nástupiště nijak dostat.
„Vytýčíme koridor pro cestující, aby se k vlakům vůbec dostali. Budou muset obcházet budovu pošty okolo Bechyňky a jedině takto z boku se na nové nástupiště dostanou,“ informoval Vodák a upozornil, že na cestující opět čekají výluky na tratích mezi 15. a 29. srpnem. Doprava bude nahrazena autobusovými spoji a změny jsou podle Vodáka vyvěšeny na nádražích nebo je hlásí staniční rozhlas.
„Na nové nádraží se už moc těším, bohužel musíme vydržet tu šílenou výstavbu. Lidi se tu pletou mezi vlaky, panuje trochu zmatek, ale snad se každý ke svému spoji a potažmo do svého místa určení dostane. Snad to všechno stihnou v termínu,“ pravila cestující Anna Slunečková, jež právě čekala na svůj spoj.
Ondřej Göpfert včera za investora stavby (SŽDC) řekl, že podchod pro pěší, který spojí nádraží, nová nástupiště a Blanické předměstí, bude částečně hotový také v polovině srpna. „Cestující ho ale využívat zatím zřejmě nebudou. Celý podchod dokončíme někdy ke konci tohoto roku,“ řekl a připustil tak, že plánovaný termín, tedy konec srpna, investor nestihne. Silniční most přes táborské nádraží by zhotovitel stavby (Sdružení Doubí – Tábor) měl stihnout zprovoznit do konce září příštího roku.

Výluka se koncem srpna dotkne také trati Veselí nad Lužnicí – Doňov, na níž vyroste nová zastávka. Téměř po roce se tak obyvatelé Řípce dočkají slibované železniční stanice, která nahradí tu dosavadní v Řípci. „Ta je od obce vzdálena hrozné dva kilometry a stojí na trati Veselí – Soběslav. Stávající zastávka Řípec dostane název Dráchov, a my tak získáme novou, na trati Veselí – Doňov, s názvem Řípec, vzdálenou od obce jen tři sta metrů,“ pochvaloval si starosta Řípce Jindřich Jedlinský. Původní vzdálená zastávka dělala problémy nejen dětem a důchodcům, ale také chatařům a pracujícím.