Má ji kratší a nemůže s ní zcela hýbat, podle lékařů by pomohl mimo jiné elektrostimulátor či kryoterapie. A protože zdravotní pojišťovna nehradí všechny náklady, rozhodli se jí fotbalisté z Jistebnice pomoci finanční sbírkou. Přispět můžete i vy na účet 2602102863/2010. Dosud se vybralo přibližně 20 tisíc korun. „Sbírka bude končit předáním šeku při posledním našem domácím utkání, které bude na začátku června,“ upřesnil trenér Radim Hešík.

Na začátku se podle jeho slov v klubu objevil nápad, že by mohli udělat nějakou bohulibou akci.  

Přispět můžete i vy
na účet 2602102863/2010.

„Jelikož je v týmu skvělá parta, tak všichni byli ihned pro a začali jsme jednat. Podmínka byla, že to musí být někdo, kdo opravdu potřebuje pomoci, dále aby ti lidé byli z regionu. Nechtěli jsme dávat peníze organizacím, ale naprosto cíleně. Obrátil jsem se na pediatřičku, obeznámil ji s nápadem a ona nám dala tip. S rodinou jsem se seznámil a bylo naprosto jasné, že malé Petrušce pomůžeme sbírkou,“ dodal trenér.

Z historie fotbalu v Mladé Vožici.
OBRAZEM: Z historie fotbalu v Mladé Vožici

Koncem ledna už bylo vše v pohybu a 25. ledna došlo ke spuštění sbírky.

Jistebničtí fotbalisté pomáhají sbírkou pro nemocnou Petrušku.Zdroj: Archiv klubu

„Petruška to od narození nemá vůbec jednoduché, byť je to obrovská bojovnice. S dovolením se touto cestou přimlouvám a žádám všechny, kterým není lhostejný zdravotní boj malé holčičky, o jakoukoliv finanční pomoc," uzavřel Radim Hešík.