Káže vodu a sám pije víno. To si teď mohou myslet občané o místostarostovi Martinu Jirovském (T2020), který opakovaně porušil dopravní značení a parkoval služební vůz v rozporu s pravidly.
Ladislav Šedivý (KSČM) přinesl na pondělní jednání zastupitelů kompromitující fotografie. Z nich bylo patrné, že tak, jak Jirovský služební superb zaparkoval, musel vjet v protisměru do jednosměrné Prokopovy ulice. Fotografie Šedivý použil ve chvíli, kdy se na program jednání dostal jím předkládaný materiál o zavedeném systému parkování. „Občané si na něj stěžují, pro mnohé jsou ceny karet likvidační, proto navrhujeme účinnost pozastavit,“ zdůvodnil Šedivý. Za nehorázný označili ceník také Marie Rybářová (SZ) a Zdeněk Prášek (ODS). „Doporučuji radě, aby ceník karet přehodnotila ve smyslu snížení cen,“ navrhnul Prášek a při hlasování byl na rozdíl od Šedivého úspěšný.

Místostarosta ztratil bod

Šedivý si však pozornost, a to hlavně pléna, získal zmíněnými fotografiemi a výpovědí, že v době od 4. do 6. července Jirovský opakovaně porušil pravidla. Chabá výmluva místostarosty o nutnosti nakládání věcí při odjezdu rodiny na služební cestu a překážejícím lešení nadzvedla Petra Voštu (ČSSD). „Měl byste se omluvit a nepoužívat trapné výmluvy,“ nabádal místostarostu.
„Hned ráno jsem pověřil strážníka, aby přestupek vyřídil. Místostarosta dostal pokutu a přišel o jeden bod,“ upřesnil včera šéf strážníků Petr Svoboda.
Jirovský včera vydal tiskové prohlášení, v němž svou chybu připouští a omlouvá se za ni. Šedivému, který na přestupek upozornil, děkuje a zároveň věří, že ani on už nebude trvale parkovat na nepovoleném místě v Převrátilské ulici, kde je sídlo KSČM.
K cenám karet se radní vrátí v polovině září. „Nejsem ale zastáncem změn v době, kdy běží kampaň,“ uvedl Jirovský.