Závodníci, kteří byli zastoupeni i jihočeskými kluby, si během víkendu vyzkoušeli šlapat jednak na kopcovitém okruhu v lyžařském areálu Břízky v Jablonci, tak i na rovinatém okruhu v Dobrovicích u Mladé Boleslavi. Víkend byl ve znamení bojů o co nejlepší pozice a můžeme říci, že jihočeským závodníkům se dařilo. Domů rozhodně neodjížděli zklamáni a s prázdnou.

Zajela třetí místo

Soběslavský Švec cyklo team měl zastoupení v Denise Minarikové-Švecové, která si v sobotu zajela pro krásné třetí místo na velmi těžkém kopcovitém okruhu v kategorii kadetek. Dalším reprezentantem klubu byl Karel Arlt, který vybojoval osmou příčku ve starších žácích.
V Dobrovicích si Denisa na rovinatém okruhu dojela pro páté místo a Karel Arlt dojel kolem místa desátého.

Slibná umístění

I ČEZ Cyklo team Tábor měl ve víkendových závodech zastoupení. V sobotu si kadet Martin Matějček vybojoval čtvrtou příčku, Jan Novák dojel na 20. místě a jako 22. dojel Štěpán Doucha.

V neděli si se závodem nejlépe poradil Martin Matějček, který dojel na šestém místě. 34. příčku pak obsadil Jan Novák a 43. místo Štěpán Doucha.

Juniorskou kategorii zastupoval Martin Dejmek, kterému se podařilo dojet na dvanáctém místě. Závod mu byl přípravou na nadcházející SP juniorů, který se koná od soboty 6. až do neděle 7. července v Luxemburgu.