Táborští radní se budou dnes zabývat peticí z místní části Čelkovice, která se nachází u řeky Lužnice. Obyvatelé zdejší čtvrti prodloužit trasu linky městské hromadné dopravy. Celkem petici podepsalo 136 lidí.

Dnes ráno dostane vimperská profesionální jednotka hasičů nové zásahové vozidlo. Jde o čtyřkolku, která zajistí přístup do okolního pro vozidla hasičů těžko přístupného terénu. Podle informací ředitele HZS v Prachaticích Milana Raby, jde o jediné vozidlo, které bude v Jihočeském kraji k dispozici.

Jindřichohradecká úzkokolejka je pro mnohé obce, ale především pro některé jejich místní části jedinou možností veřejné dopravy. V úterý se
v Jindřichově Hradci uskuteční Společné setkání starostů obcí nacházejících se na trase společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), která úzkokolejku vlastní a provozuje. Dopravce reagoval na poptávku ze strany vedení obcí, které dosud postrádaly společnou platformu pro sdílení informací a spolupráci. „Smyslem setkání je prohloubení vzájemné komunikace v rámci regionu se záměrem dosažení vyšší kvality služeb přispívajících k rozvoji oblasti jako celku," dodává Jiří Pavel, výkonný ředitel společnosti JHMD.

V úterý vystoupí ve strakonickém kulturním domě populární česká zpěvačka Lenka Filipová. Začátek koncertu je v 19.30 hodin.
V táborské knihovně se zítra v souvislosti se 70. výročím osvobození polského koncentračního tábora Osvětim a 
10. výročím vzniku společnosti Hadasa (připomínající židovskou historii města Tábora) odehraje od 18 hodin prezentace knihy Viděno, slyšeno, prožito. O hudební doprovod se s hebrejskými písněmi postará Alois Sassmann.

Na 18. hodinu je ve středu 
v kulturním domě ve Veselí nad Lužnicí připraveno setkání veřejnosti a projektanta, který seznámí s budoucí koncepcí horusických pískoven. Ty koupila pražské geologická společnost. 

Žáci a studenti v školách dostanou ve čtvrtek při poslední vyučovací hodině pololetní vysvědčení a v pátek mají jeden den pololetních prázdnin.

Vlkovští na Českobudějovicku si v sobotu zvolí 
v dodatečných volbách nové vedení obce. Komunální volby se zde v řádném podzimním termínu nekonaly, protože na kandidátních listinách bylo málo kandidátů. Volební místnost se zde otevře už 
v sedm hodin ráno.

Nové složení zastupitelstva se bude v sobotu volit v Zadní Stříteži na Mladovožicku 
v okrese Tábor.

O víkendu se v odpočinkovém areálu Komora u sídliště nad Lužnicí v Táboře uskuteční velký sportovní svátek – mistrovství světa 
v cyklokrosu. Město očekává nájezd tisícovek fanoušků 
z celého světa.

V neděli uplyne již 75 let od slavnostního otevření divadla Fráni Šrámka v Písku. Slavnostní zahájení v roce 1940 doprovázela Prodaná nevěsta, která nebude chybět ani letos u oslavy výročí. Divadelní spolek Radomyšl uvede v 18 hodin nastudovanou Prodanou nevěstu Bedřicha Smetany.