VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočeši hodnotí vládní aféru: Nikdo z politiků neví, pro koho si přijdou zítra

Jižní Čechy - Nejvyššími patry české politiky ve čtvrtek otřásl zásah Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Oslovení politici i voliči aféru označují za ostudnou a vesměs volají po rezignaci vlády.

13.6.2013
SDÍLEJ:

Úřad vlády.Foto: DENÍK/Eva Kořínková

Detektivové dnes zadrželi bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, politiky Petra Tluchoře a Ivana Fuksu, vrchní ředitelku premiérova kabinetu Janu Nagyovou a vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula. Mezi zatčenými by měl být i Roman Boček, bývalý náměstek ministra zemědělství Petra Bendla či ředitel Vojenského zpravodajství Milan Kovanda. Do akce je zapojeno až 400 policistů. Zásah proběhl i na Ministerstvu obrany a v Lesích České republiky.

Ohlasy politiků

Jiří Zimola (ČSSD), hejtman Jihočeského kraje

"Ve čtvrtek jsem seděl na jednání rady kraje, takže informace mám jen z médií. Pokud by se ukázalo, že zásah policie je oprávněný, jde o obrovskou ostudu České republiky. Něco podobného se ještě nikdy v historii nestalo a vláda by měla okamžitě podat demisi. Rozhodování o dalším postupu bude na prezidentovi republiky. Necítím se být tím, kdo by mu měl v této situaci radit. Určitě se rozhodne tak, aby to bylo pro občany republiky co nejlepší."

Vojtěch Filip (KSČM), poslanec

"Aféru považuji za natolik vážné zpochybnění ústavních institucí včetně vlády, že by bylo nejvhodnější, aby se nyní uskutečnily mimořádné volby. KSČM takovéto řešení bude podporovat."

Kateřina Klasnová (VV), poslankyně

"Poslanci Věcí veřejných jsou připraveni podpořit předčasné volby. Situace se zdá být vážná a je o to vážnější, že premiér v podstatě dělá mrtvého brouka. Pokud policie nepochybila, tak zadržení šéfky kabinetu premiéra je pro předsedu vlády velmi závažnou věcí. Je třeba dál postupovat tak, aby se aféra co nejméně dotkla občanů České republiky."

František Dědič (ODS), poslanec

"Není co komentovat. Všichni to sledujeme v přímém přenostu v televizi a informace jsou nulové. A nulové informace se nedají komentovat. Teď je možné jen spekulovat, tak ať spekulují novináři, my si počkáme na fakta."

Jan Babor (ČSSD), poslanec

"Myslím, že je třeba si počkat na pátek, jak dopadne vystoupení pana premiéra ve Sněmovně a také vyjádření pana prezidenta. Co zatím je, nevím, ale je dobře se policie nebála politických vlivů. Je to hrozné a není to dobré."

Vladimír Homola (ODS), krajský zastupitel, člen výkonné rady ODS

"Situace, která vznikla, je velmi závažná. Musím konstatovat, že jí ani trochu nerozumím. Na pátek je svolána výkonná rada ODs, jejímž jsem členem. Snad pak budu moudřejší."

Stanislav Mrvka (ČSSD), starosta Jindřichova Hradce, předseda OVV ČSSD

"Když jsem včera poslouchal vyjádření premiéra Nečase, tak jsem měl chuť, kdyby se nejednalo o věck terá je spíše k pláči, se pousmát. Tvrdit, že nikdo za nic nemůže, a že se vlastně nic nestalo, to je opravdu smutné.Já jsem sice dalek toho, abych dělal nějaké předčasné závěry, ale je dobře, že policie a státní zastupitelství, do toho šláply i na těch nejvyšších místech. Jinak si budou lidé stále myslet, že my politici jsme všichni jen banda vyvrhelů."

Pavel Talíř, starosta Kaplice (KDÚ-ČSL)

„Můj osobní názor je, že jde o souboj v pravici o to, kdo bude lídrem pravice. Je to vnitřní boj, zda to bude ODS nebo TOP 09. Momentálně mám dovolenou, tak vývoj intenzivně nesleduji, ale tvrzením, že jde o sledování premiérovy ženy, se jenom kamufluje podstata věci. Jde o to poškodit pravici, zasadit smrtelnou ránu ODS. Zkrátka je to souboj v pravici a levice toho využívá."

Vojtěch Duba, místopředseda výboru TOP 09 Jindřichův Hradec

"Bavili jsme se o tom již včera a v podstatě se ztotožňuji s názorem vedení naší strany, že dokud se nic neprokáže, je předčasné dělat nějaké unáhlené soudy. Ačkoliv si o celé situaci moho vnitřně myslet mnohé, tak jsem demokrat a ctím presumpci neviny."

Alena Nohavová, předsedkyně OV KSČM Jindřichův Hradec, jihočeská radní

"Zatím mám informace pouze z médií a nemohu se k tomu vyjádřit, dokud nebudu vědšt více o tom, co se stalo a proč."

Jan Váňa, Třeboň, lídr ODS na Jindřichohradecku

"Nemáme informace, ostatně je nemá nikdo, takže jsme na tom stejně jako ostatní a lze se jen k situaci těžko vyjadřovat. Až policie řekne, z čeho zadržené podezřívá, pak bude možné něco komentovat. Potěšilo mě vyjádření exprezidenta Václava Klause, že to byl nepřiměřený zákrok, dělá se z toho možná kauza. I mně se to zdá přehnané - těžkooděnci v kuklách, připomíná to situaci v IPB."

Pavel Pavel (Jihočeši), místostarosta Strakonic, krajský zastupitel

"Z komentářů, které se objevují v médiích, si názor nevytvářím. Počkám, až budu mít konkrétnější informace."

Václav Valhoda (ČSSD), starosta Volyně, krajský radní

„Jak dopadne schůzka u prezidenta či zda vláda skutečně padne, nedovedu předpovídat. Z mého pohledu by ale za současné situace padnout měla. V okamžiku, kdy vláda nemá sebemenší důvěru a s ohledem na to, co se teď děje, by k tomu podle mého názoru dojít mělo."

Martin Gregora, poslanec TOP 09, Strakonice

„Zpráva mne zastihla na dovolené v Chorvatsku, takže vím stejně jako vy. žádné jiné zprávy nemám. Podle mého názoru je správné, že premiér Nečas nerezignoval, protože zatím není nic jasné. Pád vlády by nebyl v tuto chvíli nic, co by zemi pomohlo."

Ladislav Havel, zastupitel ODS, Strakonice

„Teprve dnes jsem se vrátil ze zahraničí, takže vím jen to, co jsem našel na internetu. Nejvíc mne asi zaujalo, že sedí Jana Nagyová nebo Petr Tluchoř. Ale nemám s tím problém. Pokud je důvod k zatýkání, tak bez pardonu a bez jakýchkoliv ohledů. Nic jiného se dělat nedá. Osobně si myslím, že čistí nejsou."

Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL, místostarosta Dačic

"Jedná se o největší skandál v novodobé historii českého státu. Je ale důležité si uvědomit, že tento skandál nevznikl minulý měsíc, ale táhne se už dvacet let.  To co vidíme, je jenom jeho zajímavé vyústění.  Mnohem závažnější, než je zatýkání proslulých mafiánů je zatčení vysokých představitelů vojenské rozvědky.  Myslím, že se ještě dozvíme zajímavé věci.  Naší zemi dvacet let opřádali nikým nevolení "pavouci ". Nám všem už dochází trpělivost. Pevně věřím, že policie i státní zastupitelství dovede své dílo zdárně do konce."

Josef Troup, starosta Křemže (ODS)

"Mám pouze informace z médií, takže nemohu soudit. Myslím si ale, že je v tom premiér Nečas nevinně. V tom případě si myslím, že vláda nepadne. Pokud se ale prokáže, že je v něčem zainteresovaný, pak je pád vlády skutečně možný. Každopádně je to pro Českou republiku určitě ostuda."

Dalibor Carda, starosta Českého Krumlova (ČSSD)

Překvapuje mne, že protikorupční policie a státní zástupci pracují bez vědomí některého z vrcholných orgánů státu. Trochu mne z toho mrazí, otázkou tedy je: Kdo řídí tento stát? Já vůbec nepodporuji žádné lumpy, ale v tomto se mi zdá celá věc poněkud podivná. Když o tom neví prezident, premiér, předsedkyně sněmovny, předseda senátu…? To mě zaráží.

Jan Vozábal, zastupitel Č. Krumlova, ředitel Městského divadla (ODS)

Pokud existují důkazy na to, že se v blízkosti premiéra dějí věci, o kterých se mluví, tak se to musí každopádně řešit a co nejrazantněji něco takového potírat. Na druhou stranu bych chtěl Nečase podpořit, protože věřím, že Petr Nečas v tomto nefiguruje. Myslím, že natolik ho znám, že jej z ničeho nepodezírám. Pokud se v jeho okolí objevují lidé, kteří své pozice zneužívají, pak by měli být co nejrazantněji potrestáni.

Ohlasy voličů

Radim Bílý (19), České Budějovice

"Jedná se podle mě jen o policejní spolčení. Takovou moc, jako má Policie ČR, to není v ostatních zemích obvyklé. Navíc se mi na tom nezdá to, že nikdo nic neví. To také v demokratických zemích neexistuje… Pánové jako Tluchoř a další ale v Parlamentu neměli co dělat, takové považuji za politiky z povolání, a ne za politiky, kteří to dělají pro naší zemi. Naprosto souhlasím s postojem paní Němcové a premiéra, kteří se nechtějí k ničemu vyjadřovat, a zcela odsuzuji opozici, která dělá urychlené závěry, když ještě stále neví, jestli policie zítra nenavštíví i je. Mimochodem, slečna Nagyová se může ve věznici potkat s exposlancem za ČSSD Rathem…"

Petra Ptáčková (24), České Budějovice

"Je to ostuda české vlády. Myslím, že premiérova demise by byla v dané situaci nejvhodnějším řešením. Na druhé straně máslo na hlavě určitě nemají jen politici vládních stran."

František Tácha (62), českobudějovický rodák

"Jsem pravicový volič, ne kvůli nějaké straně, či nějaké osobnosti, ale asi vnitřním založením a tím, že jsem si vždy chtěl dopřát jen to, na co si vydělám. Nechci čekat, že něco dostanu nebo si na to, bez ohledu na následky, půjčím. Vážím si lidí, kteří mají úspěch díky píli, a ne různých podezřelých "šikovností"."

Karel Kreml (20), Písek, student politologie

"Celou situaci nevidím až tak negativně. Naopak hodnotím velmi kladně to, že policie dokázala potenciální zločinné jednání odhalit a dokázala to dotáhnout až do konce, tedy k zatčení těch, kteří se zřejmě něčeho dopustili i když působí ve vysoké politice. To je velký pokrok proti minulosti."

Libuše Bryndová (57), Zlukov, překladatelka

"Upřímně to vidím jako boj dvou mafií. Je to tím, že Klaus odešel a přestal chránit a šťourat do vnitřních záležitostí ODS. Policie a státní zastupitelství tak dostaly odvahu. Ale celé je to řízené zase dalšími  mafiány, takže jen dochází ke střídání politických klik. Jinak než Nečasovo rezignací to podle mne nemůže skončit. A až to celé skončí, tak chci, aby se vyšetřilo, kdo to kmotrům práskl, že stihli utéct. Tím myslím třeba Janouška, který o tom  prý věděl už na začátku týdne."

Iveta Uhlíková (40), Netolice, manažerka

Informací je příliš málo, abych mohla hodnotit. Zatím si jen pomalu utvářím svůj vlastní názor na celou „vládní aféru". Uvidíme zítra. I přesto však věřím v politickou nezávislost orgánů činných v trestním řízení a zároveň doufám, že česká vláda nepadne. O tom však rozhodnou následující hodiny a dny.

František Ťoupal (79), Tábor, senior

"Je to velká ostuda. Hlavně bych tak řekl, že až mezinárodního charakteru, když ve vysoké politice zasahuje policie. Vůbec nedokáži pochopit, že si něco takového můžou vůči obyčejným lidem dovolit. Trochu mě to ale překvapilo, přestože jsem věděl, že politika není úplně čistá."

Pavla Pešičková (79), Tábor, senior

"Já už k tomu neříkám radši vůbec nic. Zase jsme se proslavili po celé Evropě. Po listopadovém dění v roce 1989 jsme měla o všem úplně jinou představu. Když Klaus říkal, že si budeme muset utahovat opasky netušila jsem, že to bude trvat dvacet let. Je to pro mě zklamání."

Filip Hladík (21 let), Velešín,nezaměstnaný

"Myslím, že je jedině dobře, že je odhalili. Jsem za to rád. Nechal bych pozatýkat všechny… A jsem pro předčasné volby."

Radka Lojková (33 let), obyvatelka Strakonic

"Shodou okolností jsem to v průběhu dne měla docela možnost sledovat. Informací už je přece jen víc, ale že bych z toho byla chytřejší, to se říct nedá. Začínám se smiřovat s myšlenkou, že budou předčasné volby. Ale koho budu volit tentokrát, to mi tedy skutečně jasné není." 

Ohlasy voličů a osobností - pátek

Milan Syrovátka, České Budějovice

"Tohle všechno jsou následky toho, jakými lidmi se ODS obklopovala. Lidmi, kteří si mysleli, že jim projdou všechny ty jejich zákulisní manévry. Tohle je vyústění systému, že ten přihraje tomuhle to, a druhý přihraje jinému ono. Jednou to prasknout muselo. Je smutné, kam to pravice v České republice dovedla. Znám lidi, kteří jsou pravicově založení, ale když vidí, co se u nás děje, tak naschvál volí komunisty. Nevolili by je jinak, ale je to protest. Podle mě Karolína Peake a její LIDEM držela vládu tak dlouho jen z toho důvodu, aby se v rámci boje proti korupci mohla udělat takováhle akce. Já to tak cítím, myslím si, že by k tomu něco řekla, ale ještě nemůže. Tak jako tak by ale vláda měla padnout. Buď se až v nejvyšších patrech politiky děly nezákonné věci, nebo selhala policie a pak je také odpovědnost na vládě."

Monika Wittingerová, členka sdružení Jihočeské Matky

Když jsem sledovala včerejší dění, první reakce dotčených politiků byla zvláštní. Rozčilovali se, že policie nemá komptenece zasahovat na Úřadu vlády a podobně. Přitom politici jsou stejní lidé jako všichni ostatní a platí pro ně stejná pravidla. Přijde mi, že takhle ze sebe dělali něco víc. Paní Němcová dokonce tvrdila, že jde o narušení principů demokracie - tak to mě opravdu rozesmálo. Zároveň bych ale byla opatrná na vynášení rychlých soudů a počkala, jak se bude celá záležitost dále vyvíjet.

Václav Rameš, ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

"Neměl jsem příležitost to moc sledovat, ale to, co se ke mě dostalo, považuji za morální bahno. Určitě by teď měly být předčasné volby. Každý slušný premiér by v této situaci podal demisi. Jen je otázka, jestli volby něco vyřeší vzhledem k nabídce, která tam je…"

Pavel Eybert (ODS), senátor

"Je to děsný, ale zatím nemám jiné informace než z médií, takže těžko něco komentovat. Nechť policie řekne, oč jde a ať konají co nejrychleji, aby se dohady buď potvrdily, nebo vyvrátily. Toto totiž nepřispívá ke stabilitě prostředí. Nejsem z toho moc moudrý, tak čekám, co řeknou vyšetřovatelé."

Jiří Fišer (T2020), starosta Tábora a krajský zastupitel

"Vždycky se snažím na špatném najít i něco dobrého. Tady tím dobrým je to, že se policie nebojí sáhnout až do nejvyšších pater. Toho si na tom cením. Z mého pohledu uvážlivě k věci vystupuje prezident."

Oldřich Petrášek (ODS), starosta Netolice

Upřímně řečeno, příliš toho, stejně jako další lidé, nevím. Nikdo jasně neřekl, co se děje. Proč vyslýchají některé lidi a za co. Opozice jako vždy, téměř hystericky, mluví o tom, že vláda nemá důvěru, měly by být předčasné volby, premiér odstoupit. V době, kdy vlastně nikdo nic neví, mi to připadá vážně hysterické a opakuje se to pravidelně. Nemyslím si, že by někdo měl v tuto chvíli odstupovat, není proč, neznáme žádný důvod, proč ke všemu došlo a o co přesně jde.

Jitka Vápeníková (49), Strakonice

„Dění kolem vyšetřování na úřadu vlády sleduji tak nějak z povzdálí. Přečtu si, co je nového na internetu, a pro sebe si nějaký obrázek udělám. Ale s jinými lidmi o tom určitě nediskutuji."

Jaromír Novák, starosta Veselí nad Lužnicí, krajský radní Jihočeského kraje

"Informace jsou zatím kusé, takže moc o tom teď nevíme. Je to až překvapující, trochu bych řekl, že děsící, co se ve vysoké politice děje. Ale vyčkejme, až co vyplyne z jednání. Na druhou stranu máme určitou naději, že demokracie se zase někam posune. Ale s takovými komentáři bych počkal, až budeme vědět více."

Bohumil Petrášek (Volba pro město), starosta Vimperk

Upřímně řečeno jsem byl docela překvapený. Zjistil jsem to až ve čtvrtek večer po deváté hodině z televizního zpravodajství, protože jsme byli dva dny v Hradci Králové bez přístupu k informacím. I když mne to překvapilo, na druhou stranu se domnívám, že je dobře, že pokud jsou nějaké problémy, bere se to, jak se lidově říká, hlava nehlava. Jestliže policejní vyšetřování míří i do nejvyšších pater naší politiky, ukazuje to, že si nikdo, kdo dělá lumpárny, nesmí být jistý. Jak to může dopadnout a s jakými dopady si vůbec netroufnu předjímat, protože variant je několik. Navíc, když jsem slyšel vyjádření státního zástupce, nevyloučil, že by se to nemohlo dotknout dalších lidí.

Martin Doležal (NK), starosta Sezimova Ústí

„Protože jsem dost dlouho dělal na letišti v Praze, což je státní firma, tak mne to vůbec nepřekvapuje. Ale důvody, které za tím stojí, netuším. Možná může jít jen o boj v koalici. Všichni by měli zvažovat osobní odpovědnost, také třeba premiér Nečas, zda řádně kontroloval. Ale nejsem příznivcem rychlého odstupování. Uvidíme, co dnešek přinese."

Milada Vlasáková, zastupitelka Strakonic za KSČM

„Dění kolem vyšetřování na úřadu vlády jsem zatím měla možnost sledovat jen částečně. Podle mě současná vláda měla odstoupit už dávno. Že za nic nestojí a že to s ní jde od deseti k pěti, to snad musí vidět každý, kdo rozumně přemýšlí. V současné situaci by se ale mělo všechno nejprve vyšetřit a vyjasnit a pak teprve by mělo dojít k dalším krokům."

Ladislav Šedivý, předseda OV KSČM v Táboře, zastupitel

„Když nedávno Rath mluvil o tom, že pokud by se měřilo všem stejným metrem, vládla by vláda z Litoměřic, tak buď o něčem už věděl, nebo měl dobře vyčištěnou křišťálovou kouli. Nicméně jsme také rozčarovaní, protože nebývá zvykem, aby policie vybrala Úřad vlády. Některá obvinění se mi zdají až komická, ale rozhodně bych situaci nechtěl zlehčovat, protože nemám dost informací. A situace je vážná. Nevím, proč k ní došlo zrovna v tento čas, kdy by se měly po povodních řešit rozpočty a pomoc postiženým. Neumím si představit jiné řešení, než předčasné volby, my jsme na ně připravení."

Iva Říhová, místostarostka Strakonic, TOP 09

„V první chvíli jsem si myslela, že je to špatný vtip. Bohužel, nebyl. Jako člověk i jako komunální politik doufám, že policie vše pečlivě vyšetří. A pokud budou její podezření oprávněná, zachová se způsobem padni komu padni. Zda v něčem jede i Petr Nečas komentovat nemohu. Ale před několika lety jsem si na něj udělala názor jako na slušného člověka a chci věřit, že je to tak i nyní."

Juraj Thoma, primátor Českých Budějovic, Hnutí občané pro Budějovice

Na otázku, jestli by měl premiér podat demisi nebo se má počkat na výsledek vyšetřování nynější kauzy mohu říci, že já mám s prací některých složek policie zkušenost, která je velmi trpká. Na druhou stranu mi ale přijde úděsné, že někdo dokáže zneužívat vojenskou tajnou službu ke sledování manželky premiéra. Před tím by premiér Petr Nečas rozhodně zavírat oči neměl, což bohužel dělá. Co se ostatních kauz týká, neznám úplně všechna fakta, nevím, co je komu kladeno za vinu. Ale nevím například, nakolik je úplatkem, vyjednávat předem podporu pro něco.

Petr Braný, poslanec za KSČM

Už to, jaké doteď vláda předváděla výkony, ukazovalo nutnost řešit situaci radikálně. Politické strany by se měly velmi rychle dohodnout na nějakém řešení. Mělo to opodstatnění už před půl rokem a to, co dnes předvedl premiér už bylo za hranicí slušnosti a bylo to také podceňováním lidí této země. A potlesk koaličních poslanců byl výrazem určité jejich zoufalosti. Když se podívají o víkendu domů a zjistí jaká je situace v regionech, myslím, že mnozí nebudou mít žaludek na to, aby dál slepě podporovali vládu. Vidím ale nebezpečí v tom, že když budeme ve sněmovně ještě rok přežívat, bude to radikalizovat společnost a můžeme se dočkat vzestupu hnutí, která nabídnou zaručené recepty, ale já stále považuji parlamentní demokracii za nejlepší politický systém, ani konstituční monarchie, ani prezidentská republika nejsou východiskem. Obecně, ta situace nás netěší, dopadá nejvíce na občany. Máme nyní řešit povodně a další věci, které se dotýkají občanů.

Bohuslav Navrátil, starosta Blatné zvolený za Volbu pro město

„O odstoupení premiéra a konci vlády už jsme slyšeli v tomto volebním období několikrát, takže v tomto směru nic nového. V tomto státě už asi nikoho nic nepřekvapí. Jinak konkrétní komentáře ohledně současné situace kolem vyšetřování na úřadu vlády si určitě nechám na později, až budu mít víc informací než teď. Teď mi to připadá předčasné."

Autor: Redakce

13.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 15 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní strážný. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: výběrové řízení se bude konat 6.9.2018 v 9:00 v budově ÚP 3.patro č. 410, Společnost G4S Secure Solutions (CZ), a.s. hledá zaměstnance na pozici Strážný na pracoviště do Bechyně, Náplň práce: obchůzková a kontrolní činnost, zajištění celkové bezpečnosti objektu, evidence osob a vozidel, obsluha EPS, EZS, CCTV., Pracovní doba: nepřetržitý provoz, 12ti hodinové směny (denní i noční)., Požadujeme, - Profesní kvalifikace STRÁŽNÝ, kód 68-008-E výhodou /pomůžeme se získáním/, - trestní bezúhonnost, - komunikativnost, základní znalost PC, - nižší střední odborné , střední odborné s výučním listem, - min. 18 let, Nabízíme, - stravenky a příspěvek na čištění uniformy po zkušební době, práci na hlavní pracovní poměr, příjemný kolektiv, kontakt: tel., e-mail. Pracoviště: Group 4 securitas a.s. - pracoviště bechyně, Na Libuši, č.p. 717, 391 65 Bechyně. Informace: Ivana Slavíková, +420 724 793 669.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 19 850 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč, mzda max. 25220 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uvítáme absolventy pedagogicky zaměřeného studijního oboru. Vztah k mládeži, kreativita, autorita, improvizační schopnosti, kultivovaný zjev a vystupování. , kontakt tel. nebo e-mailem. Pracoviště: Střední uměleckoprůmyslová škola, bechyně, písecká 203, Písecká, č.p. 203, 391 65 Bechyně. Informace: Soňa Houdková, +420 733 344 473.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Pracovník skladu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osvědčení na VZV výhodou., Pracovní náplň:, Manipulace s materiálem/výrobky., Zajištění nakládky/vykládky materiálu/výrobků., Práce na vnitřním a venkovním skladě materiálu/výrobků., Příspěvek na stravování , Kontakt: emailem.. Pracoviště: Envi-pur, s.r.o. - soběslav, Wilsonova, č.p. 420, 392 01 Soběslav. Informace: Klára Okrouhlíková, +420 731 629 772.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 14 000 Kč

Pomocní skladníci výpomoc do skladu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Je možné se domluvit i na zkrácený úvazek. Je možné chodit i jen pár dnů v týdnu. Vše po domluvě. Vhodné i pro důchodce, studenty, ženy na mateřské dovolené., Výplata je vyplácená každý týden hotově, Nabízíme příjemné pracovní prostředí, dobrý kolektiv, měsíční bonusy k platu. Výplatu je možné vyplácet hotově každý týden., kontakt tel. nebo e-mailem. Pracoviště: Alvarak group a.s., Kanadská, č.p. 775, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Jana Žižlavská,, +420 777 750 425.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ilustrační foto

Již nejsou mezi námi

Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Libníč se vrátila do historie

V lázeňskou kolonádu se v sobotu proměnila náves v Libníči. V rámci letošních v pořadí již 12. slavností si obec připomněla svou více než 200 let dlouhou lázeňskou historii a zároveň oslavila 100 let Československa.

Události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – V pondělí v 17 hodin bude v parku u Tabačky v Táboře odhalen „Nezapomník“, kamenný objekt připomínající 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Staví moderní zdravotnické středisko

České Budějovice – Alergologie, diabetologie, ale i kožní lékař nebo třeba zubař. Nejen to má být v novém lékařském domě, který vzniká vedle nákupního centra Géčko v Českých Budějovicích v těsné blízkosti sídliště Vltava. Jeho otevření je naplánované na duben příštího roku a jeho stavba vyjde na sto milionů korun bez DPH.

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT