Adélka a Anika. Dvě děvčátka, která potřebují pomoc. Dvě dívky, které se letos stanou přijemci benefiční akce Velikonoce s Jesusem. Dokud o nic nešlo, posílali jim lidé hlasy o sto šest. Při samotné sbírce se však už tolik nepochlapili.

„Obě dívky mají na kontě dohromady okolo sto čtyřiceti DMS. Samotné Klárce však loni lidé poslali bezmála tři stovky dárcovských SMS. Doufáme, že nedělní koncert ještě veřejnost vyburcuje,“ řekl ve středu pro Deník Petr Vavruška ze sdružení Fest 2004, které benefici pořádá.
O pomoc při hledání nové tváře letošní benefice jsme požádali i naše čtenáře. Do redakce přišly tři nominace, poté se hlasovalo, kdo se stane příjemcem sbírky. Na redakční mail i na webových stránkách přibývaly stovky hlasů denně.

Kolik je na kontě
ANIKA
: 83 DMS
Na účtě: 900,50 korun
ADÉLKA: 55 DMS
Na účtě:393,50 korun
Údaje ke dni 20. dubna
rok 2010 - 294 DMS
rok 2009 - 223 DMS
rok 2008 -178 DMS

„Říkala jsem si, kdyby každý z těch lidí, kteří dali hlas, poslali jednu jedinou DMS, byli bychom na úžasné sumě. Samozřejmě, že musíme být střízlivější. Je ale pravda, že jsme si na základě hlasování dělali prvotní odhad a z reality jsme trochu rozčarováni,“ okomentovala stav sbírky další členka sdružení Andrea Koblasová. Jedním dechem však dodává, že ještě zdaleka není všem dnům konec. Přispívat je totiž možné až do ukončení veřejné sbírky, tedy do poloviny května.

„Letos je také rozmístěných více kasiček. Zatímco loni se sbíralo na třech místech, letos jsou jen v Táboře dvě, další je v Bechyni, Sezimově Ústí a V Plané nad Lužnicí,“ doplnila Andrea Koblasová. Samotný koncert, který je vrcholem benefiční akce, se koná jako tradičně na Boží hod velikonoční v kulturním centru Fun Agency, dřívějším sále táborského Milénia. Návštěvníci budou moci přímo na místě přispět do sbírkových kasiček v předsálí Milénia.
Příběhy děvčátek si můžete přečíst na stránkách Táborského deníku či na webu sdružení Fest 2004. Peníze vybrané pro Adélku se použijí na kompenzační pomůcky pro oporu a stabilitu těla. Rodina Aniky chce za peníze ze sbírky pořídit terapeutické polohovací zařízení, rehabilitační pomůcky a rehabilitační léčebný pobyt.

Přispět můžete přímo na účet nebo poslat dárcovskou SMS na tel. číslo 87777. Anika: 40184 – 705 789 339/0800, DMS ve tvaru DMSmezeraANIKA, Adélka: 60185 – 705 789 339/0800, DMSmezera ADELKA. Cena jedné SMS je 30 Kč, příspěvek činí 27 Kč. Kromě toho lze do sbírky přispět vhozením peněz do pokladniček, které už mají svá místa:
- Táborské centrum kopírování a služeb – Obchodní dům Dvořák
- MOCCA kavárna, cukrárna, Pražská ulice 232
- Kavárna a Cukrárna u Josefa- náměstí Tomáše Bati 417 Sezimovo Ústí II
- Městská knihovna, budova MěÚ, Zákostelní 720, Planá n. Lužnicí
- Kulturní středisko Bechyně, U Nádraží 602

https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/tvar-benefice-neslysici-devcatko-anika-20110104.html

https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/tvar-benefice-choditko-pro-adelku20110110.html