Jako každý rok i v ten letošní se na Kozí hrádek vrátily Dobové slavnosti z pera kultury Sezimova Ústí. Sotva odpoledne začaly, dostaly pořádný zásah z nebe. Déšť tak z louky pod zříceninou, kde se odehrával hlavní program akce, udělal jedno velké bahniště. Kdo si k výšlapu do středověku vzal holiny 21. století, neprohloupil. Vidět ale nebyly. 

"To me vůbec nenapadlo, když jsme vycházeli z domova, svítilo sluníčko. Mně voda ani nevadí, mám žabky, takže jimi jen proteče. Bahno je sice nepříjemné, ale hlavně, že se neochladilo a sluníčko zase začíná vykukovat," nenechala si Markéta Kafková zkazit náladu. Se svými dvěma dětmi zrovna pozorovala kováře, který si pod oheň vháněl vzduch obrovským měchem a na kovadlině opracovával rozžhavený kus železa.

Ukázky starých řemesel byly jedním z nabídky programu. Stejně jako dobové tance, do nichž se pod odborným vedením pustili i samotní návštěvníci. Osobu mistra Jana Husa, který se, aniž by to tušil, zasloužil o uvedení Kozího hrádku mezi národní kulturní památky, pak opět připomněli táborští sběratelé  z Jihočeského klubu sběratelů v Táboře. Svůj stánek s expozicí i prodejním materiálem měli tradičně vedle restaurace. 

Tečku za produkcí kejklířů, muzikantů, tanečníků či šermířů a kuchtíků se středověkou krmí udělá po 21. hodině ohňová show a tanec čtyř  nahých démonů. Pokud ovšem do plánů organizátora nazasáhne vyšší moc.