„Zároveň zákazníky upozorňujeme, že ani jednu menší prodejnu, které na obou sídlištích máme, neplánujeme zrušit," ujišťuje ředitel OD Jednota Vít Sechovec s tím, že s otevřením dvou dalších supermarketů zřidili tři desítky nových pracovních míst. Jednota je ryze české obchodní družstvo s dlouholetou tradicí. Svou vůbec první prodejnu otevřelo 1. listopadu roku 1910. Tehdy to bylo Konzumní výrobní a stavební činnost, na jehož činnost Jednota později navázala.

Od čtvrtka již v okrese bude provozovat pětapadesát prodejen. Od malých vesnických, po střední supermarkety, velkoobchodní sklad s chlazeným a mraženým zbožím v Soběslavi a výrobnu lahůdek ve Slapech u Tábora.

Co si nakoupíte

V obou nových supermarketech COOP Tip, ve Světlogorské ulici a ulici Kpt. Jaroše, si nakupující budou zboží vybírat na ploše s rozlohou kolem 800 čtverečních metrů. I tady bude Jednota dodržovat tradici primárního zaměření na české a především regionální produkty. V její strategii je to férové a správné, neboť zkracuje transport, čímž šetří nejen převážené potraviny, ale i životní prostředí. Navíc Jednota se zájmem podporuje místní producenty a dodavatele, také pracovní místa v regionu a obhospodaření krajiny. V neposlední řadě tím zajišťuje, že odváděné daně zůstávají v regionu a nemizí za hranicemi.

Zákazníci si tak domů odnesou potraviny od místních výrobců a dodavatelů, jakými jsou například Domita Tábor, Cais Vlachovo Březí, Chyšky, Soběslavská pekárna, Kotyza Veselí nad Lužnicí, Opeko Choustník, a další pekaři. Uzeniny do regálů dodají MUUU Písek, Jatek Mostky u Kaplice, Antoni Český Krumlov, Krahulčí, Hodice.

Největší podíl mlékárenských výrobků si bude držet zdejší Madeta a své zájemce si jistě najde i nabídka mléčných bio výrobků z farmy Struhy u Písku. V sortimentu nových supermarketů nebude chybět kompletní portfolio vyhlášených lahůdek z výrobny ve Slapech.

V prodejnách bude fungovat úsek řeznictví, který bude provozovat Masokombinát Písek pod značkou MUUU, jenž nabídne výsekové maso z českých chovů. K tomu všemu připočítejte ještě vlastní výrobky se značkou COOP dobré jistoty a COOP Premium a řadu specialit z dalších míst České republiky. „Prodávat budeme také drogistický sortiment a některé zboží pro úklid a do kuchyně," dodal Vít Sechovec.

Otevírací doba:- každý den od 7 do 20 hodin