Hned dva nové supermarkety najednou otevřelo dnes táborské OD Jednota. Celkem se tak dostalo na 55 prodejen na Táborsku.

Dva týdny měli na to, aby prodejny na Sídlišti nad Lužnicí a Pražském Sídlišti přemalovali do oranžové barvy s černými prvky, uklidili, rozestavěli regály  a uskladnili do nich zboží za tři miliony. Dnes v devět hodin přišel okamžik otevření a první nakupující ve Světlogorské ulici několik minut před devátou vytvořili početnou frontu. U dveří a u pokladen je vítaly prodavačky v oranžových vestách.

„Zájem lidí mne moc překvapil a pochopitelně potěšil, protože to ukazuje, že o Jednotu je zájem. A také si myslím, že jsme připravili nádhernou prodejnu a přejeme si, aby se na ni všichni přišli podívat. Z prvních ohlasů mohu říct, že jsou lidé spokojení a že se jim obchod líbí a já věřím, že se k nám budou vracet," reagoval na zájem lidí ze Sídliště nad Lužnicí ředitel Jednoty Vít Sechovec.

Každý ze supermarketů má kolem 800 čtverečních metrů prodejní plochy a zákazníci na nich najdou celý sortiment potravin, zeleniny, pečiva, skladkostí, uzenin a drogerie. Milým překvapením je oddělení čerstvého masa z Písku.

„Čerstvé maso mi určitě vyhovuje, ale já jsem hlavně ráda, že rozložení zboží zůstalo stejné, jak jsme na to byli zvyklí a nemusím teď nic hledat," přidala i hodnocení uspořádání prodejny Anna Fraitová, která ráno přijela ze Sezimova Ústí.

Jak už naznačila Anna Fraitová, Jednota jen s menšími odchylkami zachovala rozložení sortimentu, aby se lidé při nakupování rychle orientovali. Kromě úseku čerstvého masa má novou podobu prostor s ovocem a také pečivem a místo se našlo i pro úklidové náčiní. Zdejší výrobky jsou přehlídkou české a především regionální produkce od zdejších farmářů nebo pekařů. Na to Jednota ve své strategii klade primární důraz.

„Přiznám se, že dnes z důchodu nakupujeme podle ceny, ale české výrobky nám s manželkou vyhovují, takže je rádi podpoříme. Jen by to měl udělat každý, jinak naše zemědělství nepřežije a budeme jíst jen podřadné zboží z ciziny," vybízí k patriotizmu František Baloun ze Sídliště nad Lužnicí. Mezi prvními nakupujícími byla i Věra Hallová. „Byla jsem zvědavá, jak to tady bude nově vypadat a zatím se mi tu líbí, i když něco je dražší než dřív. Ale mám to sem nejblíž, tak sem budu dál chodit," plánuje zákaznice.