Jeden svět se v Táboře uskuteční od čtvrtka 4. do neděle 7. dubna, a to v Divadle Oskara Nedbala, kavárně Jednota, baru Sklep a v Recykle Clubu. „Jako každoročně jsme připravili spoustu dokumentů, které si diváci užijí v prostorách partnerů starajících se o kulturu v Táboře. A ani letos nebudou chybět filmy ve virtuální realitě,“ přibližuje hlavní koordinátorka festivalu Jeden svět v Táboře Lucie Šebánková.

„Akci zahájíme v táborském divadle společně s vernisáží studentských plakátů z bechyňské Střední uměleckoprůmyslové školy, kteří s námi tvoří celou atmosféru festivalu desátým rokem,” dodala Šebánková.

Po snímcích zpravidla následují diskuse se zajímavými hosty. Letos se podle pořadatelů mohou návštěvníci těšit například na novinářku a spoluautorku knihy Dalajláma a Havel Kateřinu Procházkovou, analytika AMO Pavla Havlíčka nebo válečného fotografa Vojtěcha Mácu. Vstupné na promítání je symbolické, pohybuje se od 50 do 100 korun.

Jeden svět se koná i pro diváky ze školních lavic. Pro ně se promítací akce uskuteční od 8. do 19. dubna v cheironském klubu Bejvák na Sídlišti nad Lužnicí.

Program festivalu Jeden svět v Táboře:

Čtvrtek 4. dubna: Vernisáž výstavy plakátů studentů Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni - Divadlo Oskara Nedbala, od 18 hodin.
Čtvrtek 4. dubna: Queendom - Divadlo Oskara Nedbala, od 19 hodin.
Pátek 5. dubna: Chagrin Valley - kavárna Jednota, od 17.30 hodin.
Pátek 5. dubna: Venezuela: Země ztracených dětí - kavárna Jednota, od 19.30 hodin.
Sobota 6. dubna: Kos v ostružiní - bar Sklep, od 17.30 hodin.
Sobota 6. dubna: Pingpongová rodina - bar Sklep, od 20 hodin.
Neděle 7. dubna: Promítání pro děti - kavárna Jednota, od 15 hodin.
Neděle 7. dubna: Bílý anděl - Recykle Club, od 16.30 hodin.
Neděle 7. dubna: Tady Havel, slyšíte mě? - Recykle Club, od 19.30 hodin.