Podle opozičního zastupitele Ladislava Šedivého z KSČM Tábor Střelnici prodávat nemusí. Všechny nároky Karla Dvořáka podle něj propadly promlčecími lhůtami.

Ve vypořádání Střelnice by tak mohlo dojít k dalšímu obratu. Podobně jako v roce 2010, když se zastupitelé ještě v bývalé sestavě najednou rozhodli, že chtějí Střelnici ponechat v majetku Tábora.

Nová garnitura (T 2020, ČSSD a TOP 09) však prohlasovala vypořádání všech dohod s investorem oprav kulturního objektu. Dosud však k narovnání vztahu nedošlo a Karel Dvořák v termínu ani nepodepsal kupní smlouvu na pět milionů. „Podle názoru právníků je se všemi svými požadavky a nároky již mimo mísu. Nic nesplnil a sám se tedy zbavil možnosti Střelnici mít. Pokud město Tábor bude chtít Střelnici skutečně prodat, pak musí vypsat nové výběrové řízení," tvrdí Šedivý s tím, že na vymáhání po městu takzvaného bezdůvodného obohacení měl podle obchodního zákoníku čtyři roky.

Starosta Jiří Fišer se již podnětu věnuje. „Určitě ho nepodceňujeme, jsou to důležité informace. Nikdo ale nezpochybní, že Střelnici Karel Dvořák opravil a je jasné, že zadarmo nám do klína nespadne," říká starosta, který pověřil správu majetku města, aby se případu věnovala z pohledu právních výkladů.

Opozice od začátku kritizuje, že Karel Dvořák opravoval Střelnici bez výběrového řízení a že ani není jasné, kolik milionů ve skutečnosti proinvestoval.

„Rekonstrukce byla loni Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže charakterizována jako porušení zákona o zadávání veřejných zakázek. Lze se domnívat, že smlouva o dílo, byť ústní, nemohla existovat a ani vzniknout. Musela by jí předcházet veřejná soutěž. Dvořák tedy stavěl buď načerno, nebo na čestné slovo," míní Ladislav Šedivý z KSČM.

Dodává, že podle jeho právníků je promlčená i původně uzavřená smlouva o smlouvě budoucí na odprodej Střelnice po kolaudaci. „Podle občanského zákoníku se totiž právo na uplatnění povinnosti uzavřít kupní smlouvu dle smlouvy budoucí u soudu promlčuje ve lhůtě jednoho roku. V tomto případě se tak stalo k sedmnáctému červnu roku 2010," dodává.

Letos v dubnu měl Karel Dvořák již městu ze Střelnici uhradit pět milionů. Místo toho požádal, aby tuto částku mohl splatit ve dvou termínech. Letos dva a v příštím roce tři miliony.

Zda dojde k naplnění tohoto scénáře, budou rozhodovat zastupitelé v červnu.

K dohodě o pronájmu, opravě a prodeji Střelnice za 5 milionů mezi Táborem a Karlem Dvořákem došlo v roce 2004. Město na opravu přispělo 22 miliony a zavázalo se postavit parkovací dům. Dvořák podle faktur proinvestoval 70 milionů. Rekonstrukce skončila v roce 2006. V roce 2010 se zastupitelé rozhodli, že ji prodávat nechtějí. Po volbách došlo ke změně. Chtějí prodej.