Epidemiologická situace na jihu Čech je klidná, hlásí hygienici. Ve všech okresech procento relativní nemocnosti klesá. Na Táborsku ubylo oproti předchozímu týdnu nemocných o více než deset procent.

"V uplynulém týdnu jsme zaznamenali pokles výskytu akutních respiračních infekcí ve všech okresech jihočeského regionu, tedy i včetně Českobudějovicka, které v předchozím týdnu zaznamenalo zvýšení výskytu především mezi předškolními dětmi," uvedl František Kotrba z Krajské hygienické stanice.

Relativní nemocnost v Jihočeském kraji se v porovnání s dvanáctým týdnem snížila o 14,6 procenta, kraj jako celek vykazuje relativní nemocnost 890 případů na sto tisíc obyvatel. Na Táborsku bylo v uplynulém týdnu 916 nemocných na sto tisíc obyvatel. Nejvyšší relativní nemocnost stále hlásí České Budějovice, a to 1026 případů na sto tisíc.

"Oproti předchozímu týdnu se na výskytu akutních respiračních infekcí v Jihočeském kraji snížil podíl chřipce podobných onemocnění očtyřicet procent. V regionu jsme registrovali relativní nemocnost šest případů chřipce podobných onemocnění na sto tisíc obyvatel," informoval Kotrba.