Předprodej vstupenek

Včas a se slevou si pořiďte vstupenku v předprodeji, který zajišťuje infocentrum na Žižkově náměstí a také v budově vlakového nádraží.
Cena nepřenositelné permanentky na celý festival stojí v předprodeji 170 korun. Důchodci a děti od 6 do 12 let za vstupenku zaplatí shodně 90 korun. Předprodej končí v pátek v 15 hodin. Na místě zaplatí dospělá osoba 200 Kč, děti a důchodci pak 100 korun.

Kostýmy

Ještě máte možnost půjčit si kostým z fundusu Českého Krumlova. Půjčování bude v prostorách budovy matriky, v prvním patře, a to ve čtvrtek od 13 hodin a v pátek od 10 hodin. Stejně jako loni bude účtována za každý kostým kauce 200 Kč. Tato částka bude po vrácení kompletního a nepoškozeného kostýmu vrácena. Poplatek za půjčení je 150 Kč. Dodržujte domluvené časy vyzvednutí kostýmu.
Kostýmy je nutné vrátit v sobotu ihned po odpoledním průvodu, nejdéle však do 15.30 hodin.

Schvalování kostýmů

Odměnou za účast v průvodu ve vlastním kostýmu bude možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky na Táborská setkání, a to za 90 korun. Děti do 12 let ve středověkém kostýmu budou mít vstup na festival volný (každý, kdo obdrží zvýhodněnou nebo volnou vstupenku, se musí zúčastnit sobotního kostýmovaného průvodu) .
V případě účasti ve vlastním kostýmu je nutné předložit jej ke schválení, a to v kostymérně budovy matriky na Žižkově náměstí. Schvalování se bude konat ve čtvrtek od 13 hodin a v pátek od 10 hodin. Zde vám na základě předvedení kostýmu bude prodána zvýhodněná vstupenka.

Uzavírky silnic

Žižkovo náměstí před restaurací Havana
8. září – od 07 do 20 hodin
– stavba pódia a běh
Starým městem
Celé Žižkovo náměstí
10. září – od 17 do 01 hodin
11. září – od 8 do 01 hodin
12. září – od 12 do 24 hodin
Klokotská, Svatošova,
Pražská – úplná uzavírka
10. září – od 17 do 01 hodin
11. září - od 8 do 01 hodin
Náměstí Mikuláše z Husi –
úplná uzavírka pro
celé náměstí
11. září – od 7 do 20 hodin
Tržní náměstí – úplná
uzavírka pro celé náměstí
10. září – od 14 do 01 hodin
11. září – od 6 do 12. září
do 17 hodin
Ulice 9. května, Palackého
a Pražská a Křižíkovo
náměstí – úplná uzavírka
10. září – od 20 do 22 hodin
11. září – od 12.30 do 15 hod.
Husovo náměstí
a Bílkova ulice – úplná
uzavírka v úseku
od Nerudovy k 9. května
v úseku od Purkyňovy
k Bílkově, Bílkova celá
11. září – od 12.30 do
14.30 hodin.

U všech uzavírek bude průjezd umožněn vozidlům záchranné služby, policie a hasičů.

Kde najdete odtažené auto

Věnujte v těchto dnech zvýšenou pozornost dopravnímu značení především v oblasti Starého města, v ulicích 9. května, Pražské, Palackého, Budějovické a Bílkově a také v oblasti Husova náměstí.
Řidiči, kteří dopravního značení neuposlechnou, najdou své vozy na odstavném parkovišti. Informace o odtažených vozech poskytne městská policie na tel. číslech 381 253 008 nebo 381 486 256 nebo také na Policii ČR .
Již dnes bude částečně omezen provoz na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích v době od 16 do 19 hodin. V ulicích se bude konat tradiční běh Starým městem.
Své odtažené auto najdete na odstavném parkovišti na Horkách, v ulici Krásná vyhlídka čp. 303, v areálu firmy Opava – assistance Rescue team.
V pátek 10. září bude od 21 hodin v oblasti náměstí Františka Křižíka zastavena doprava po dobu průchodu nočního ohňového průvodu, zastavení provozu se předpokládá do 21.30 hodin.
V sobotu 11. září bude v době od 14 do 15 hodin uzavřen průjezd městem. V té době musí zůstat volná trasa pro průchod kostýmovaného průvodu.
Doprava bude vedena v obou směrech po obchvatu a bude označena dopravním značením. Průjezd bude zachován pro záchrannou službu, policii, hasiče a autobusy městské dopravy.

Kde zaparkovat, provoz MHD

Parkování: Během festivalu využijte parkoviště u plaveckého a zimního stadionu a na placených místech v Purkyňově ulici a u nádraží ČD.
MHD: V pátek cca od 19 hodin bude doprava MHD posílena ve směru Tábor, Klokoty točna – Sezimovo Ústí a zpět. Totéž platí pro sobotu zhruba od devíti ráno.
Toalety: Veřejné WC najdete na Žižkově náměstí. V pátek i v sobotu budou v provozu do jedné hodiny po půlnoci, v neděli do 19 hodin. K dispozici budou také mobilní WC, a to na rohu Svatošovy a Děkanské ulice, na Tržním náměstí pod domem dětí a mládeže. Dále na nám. Mikuláše z Husi u vjezdu do dvora Husitského muzea, v Holečkových sadech v blízkosti dětského ráje za Žižkovo baštou. Mobilní toalety budou k dispozici také v Údolí středověku u Housova mlýna, a to na přístupové cestě. WC budou přístupné nepřetržitě.