Jen ryzí chuť, žádná chemie, žádné dokrášlování. Těmito přívlastky se pyšní tak zvaná autentická vína, na která nedá dopustit jejich propagátor Jan Čulík, jenž v Táboře provozuje i bar, v jehož nabídce tato vína najdete. Pro jejich milovníky i vinaře připravil v sobotu v sále Střelnice přehlídku nejen české a moravské produkce, ale podpořit jej přijeli i spříznění výrobci z Rakouska, Německa a Slovenska. Je přesvědčen, že je v této oblasti máme stále co dohánět.

"Zatím u nás tato přirozená vína moc velkou oblibu nemají, proto chceme jejich slávu šířit i tady, protože kdo je pozná, už nebude pít jiná. Jako je to v mém případě," směje se. Přitom podle něj právě tato vína konzumentům přivodí přátelskou náladu a navíc prý ještě budou pít s pocitem, že dělají něco pro své zdraví… Pokud jste sobotní degustaci nestihli, Jan Čulík již nyní plánuje další ročník.

Hanu Sadílkovou z Prahy už o kvalitě autentických vín přesvědčovat nemusí, tu již lapila. "Já jsem velký nadšenec, který jezdí po různých vinařství a tato vína jsem objevila asi před dvěma roky, tímto způsobem se je učím pít. A když už se to naučíte, budete zmlsaná a už pro vás není cesty zpět. Jsou to strašně zajímavá vína, byť mi hned nechutnala, k nim se člověk musí propít," radí se smíchem, jak si k těmto vínům najít cestu a vztah.