Dnes se v Galerii 140 v Táboře otevře Presta jižní Čechy 2010 – 2012, což je putovní výstava soutěžní přehlídky dokončených staveb v Jihočeském kraji v letech 2010 – 2012 a snaží se podpořit rozvoj stavebnictví. Součástí je i soutěžní přehlídka projektů středoškolských a vysokoškolských studentů stavebních škol jihočeského regionu „Student Presta Jč 2010–2012". Návštěvníci v expozici uvidí 
i zrekonstruované bechyňské náměstí T. G. Masaryka, které vedení města přihlásilo do 7. ročníku soutěže Presta jižní Čechy. Za tento projekt získalo náměstí v kategorii ostatní a inženýrské stavby – komunikace titul „Prestižní stavba jižních Čech 2010 – 2012".

Slavnostní emise zlaté mince České národní banky „Dřevěný most v Lenoře" se uskuteční zítra v poledne 
v Radničním sále Staré radnice v Prachaticích. U emise nebude chybět ani guvernér České národní banky Miroslav Singer.

Krumlovský městský park zaplní zítra děti z celého regionu. Uskuteční se zde tradiční a oblíbené Hlídky mladých zdravotníků, které mimo jiné organizuje místní Český červený kříž. Vítězné družstvo postoupí do krajského kola, které letos zaštiťuje Český červený kříž v Prachaticích.

Týn nad Vltavou ve středu otevře další část vltavské cyklostezky. Ta vede přes obec Břehy a Hněvkovickou přehradu do Litoradlic. Odtud pak milovníci kol mohou pokračovat do Purkarce a okolo Hluboké nad Vltavou až do Českých Budějovic. Nejnovější etapa cyklostezky stála přes 15 milionů korun, Týn na ni získal dotaci z ROP.

Od čtvrtka do neděle se koná 18. ročník jihočeského folklorního festivalu Kovářov. Hlavním festivalových dnem je sobota, která nabídne vystoupení mnoha souborů. Návštěvníci se například mohou těšit na Kovářovan z Kovářova, Furiant z Českých Budějovic, Doudleban 
z Doudleb, Jitru ze Soběslavi, Písečan z Písku či Lučinu 
z Úsilného.

Rytířská muzejní noc se uskuteční v pátek od 18 hodin v prostorách Muzea středního Pootaví a na nádvoří strakonického hradu. Návštěvníci se mohou těšit na další nahlédnutí nejen do dějin této památky.

Klub českých turistů Tábor pořádá v pátek vernisáž výstavy Táborští turisté, ochránci hradů, památek a přírody. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout od 17 hodin
v Základní škole na náměstí Mikuláše z Husi. Expozice je připravena ke 120. výročí odboru a je doplněna fotografiemi Turistická sedmdesátá léta objektivem Jaroslava Vosátky.

Devět měsíců bylo zavřené, ale v sobotu se Milevské muzeum opět otevře veřejnosti. Už ale nesídlí na prvním nádvoří premonstrátského kláštera, ale na druhém. Muzeum se muselo přestěhovat kvůli koncepci premonstrátů. Ti totiž uvažují o tom, že první nádvoří bude určené jen pro jejich život a aktivity. Milevské muzeum dokumentuje především dějiny města 
a kláštera.

Otevírání veřejné přírodní zahrady v Plavsku se uskuteční v neděli od 15 hodin za mateřskou školou. Součástí programu je divadelní představení dětí ze základní školy, hry a soutěže.