close Nikola zoom_in Nikola
Vánoce jsou bezvadné. Vždycky se na ně moc těším. Přípravy u nás začínají už pár týdnů před Štědrým dnem. Mamka peče cukroví a všichni dohromady potom zdobíme stromeček. Máme koule, hvězdičky a i malé dárečky. Jen je škoda, že nám stromeček nesvítí. I tak si nás ale Ježíšek najde. Vždycky přijde balkonem.

close Natálie zoom_in Natálie
U nás třeba Ježíšek, když nadělí pod stromeček dárky, zaklepe na dveře, abychom věděli, že už tam byl a že už můžeme jít rozbalovat. Stromeček máme vždycky v obýváku a vybíráme si ten největší. Při pohádkách na něj navěsíme koule a taky andílky. Při štědrovečerní večeři máme pod talířem skleněnou rybičku, která nám má přinést štěstí.

close BETLÉM. Vánoční betlém s kometou nakreslil prvňáček Roman Mohyla, který navštěvuje Základní školu Husova v Táboře. zoom_in

close Nikola zoom_in Nikola
O Vánocích koukám na pohádky. Nejradši mám ty, kde princ zachraňuje nebo vysvobozuje princeznu a pak je svatba. Už máme upečené a nazdobené všechno cukroví a nejvíce pochutnám na perníčkách. Při večeři máme rozsvícenou svíčku a jíme rybu s bramborovým salátem. Já kapra ale nemám moc ráda, jsou v něm kosti.

close Tereza zoom_in Tereza
Mamka nejdřív kupuje věci na pečení cukroví. Stromeček zdobíme taky, teda jen mamka a taťka. Dávají na něj koule a zvonečky a já se na ně dívám. Na okna pak nalepíme hvězdičky. Vlastně o Vánocích máme vyzdobený celý byt. K večeři jíme taky řízek z kapra. Mně ale moc nechutná. Salát s ním. Těším se na dárky, byla jsem hodná.