close Adolf Petříček zoom_in Adolf Petříček
Tábor, 90 let
Jsem rád, že svátky už jsou za námi. Místo toho, aby si lidé užívali klidu, vše je vždy hektické. Dárky by se měly dávat během celého roku, když člověk něco doopravdy potřebuje, a ne jen na Vánoce. Největší radost pod stromečkem mi udělaly kšandy. Ty využiji.

close Jana Bohuslávková zoom_in Jana Bohuslávková
Tábor, 41 let
Zařizujeme byt, takže jsme letos o Vánocích moc dárků neměli. Musí se hold pořizovat potřebnější věci. I přesto byly ale svátky moc fajn. Trávila jsem je s dětmi a obrovskou radost mi udělalo, že přijel i přítel mé dcery a také můj brácha, kterého bohužel moc nevídám. Protože marodím, tak jsem většinu času trávila doma a občas se byla projít. Také mě potěšilo, že jsem za těch pár dní nepřibrala. Možná to ale bude tím, že jsme se nepřecpávali jako jiné roky.

close Klára Šmejkalová zoom_in Klára Šmejkalová
Chotoviny, 18 let
Vánoce utekly na můj vkus až moc rychle, stále jsem měla co dělat, takže jsem odpočívala aktivně. O Vánocích jsem jedla cukroví a na Štědrý den jsem si s kamarády skauty vyšla na tradiční akci do Příběnic. Největší radost mi udělalo to, ze si na mě vůbec někdo vzpomněl. Jinak jsem pod stromečkem našla hodinky, termohrnek a kartáček na zuby, protože bez praktického dárku by to nebyly Vánoce.


close Iveta Kazdová zoom_in Iveta Kazdová
Bechyňská Smoleč, 28 let
Pro nás jsou vánoční svátky časem, kdy se setkáváme s rodinou a přáteli. Proto ani teď, kdy je po Vánocích, pro nás svátky ještě nekončí. V pátek jsme slavili s kamarády a v neděli k nám přijedou rodiče. Vánoční nadílka nám ale udělala obrovskou radost. Jelikož čekáme miminko, dostali jsme spousty věcí, které se nám příští rok budou hodit. Podstatné pro nás o svátcích je, že se všichni sejdeme.


close Nikola Pincová zoom_in Nikola Pincová
Tábor, 18 let
Naše rodina si zakládá především na tom, aby vše bylo o Vánocích dokonalé a aby nikdo nestrádal, takže u nás to bylo především o úklidu a vaření. Já jsem si ale nejvíc užívala dlouhé procházky se psem. Ježíšek byl ke mně letos obzvlášť štědrý, dostala jsem drahý šperk a tablet.

close Eliška Říhová zoom_in Eliška Říhová
Tábor, 22 let
Na Štědrý den chodíme tradičně se skauty do Příběnic. Po dvacetikilometrovém putování je pak pro nás štědrovečerní večeře ještě větší odměnou. Svátky jsem strávila v kruhu rodiny, která k nám přijela na návštěvu. Jelikož jsme hudebně založení, nejvíce mě potěšilo, že jsme se všichni společně sešli a zazpívali si koledy.close Milan Švrček zoom_in Milan Švrček
Tábor, 30 let
O svátcích jsem se přejedl kaprem se salátem, mrzl na táborských zastávkách při čekání na autobus a samozřejmě navštívil babičky. Ty se snažily, abych ještě víc ztloustl. Vypadá to, že cukroví, které jsme napekli, nejspíš vyhodíme, neboť příbuzní nám dali další tři kila. Jinak mám Vánoce vcelku rád, člověk si alespoň odpočine. Ježíšek mi nadělil obálku, a ta mi udělala asi největší radost.


close Jaroslav Šťastný zoom_in Jaroslav Štastný
Tábor, 9 let
Vánoce byly super. Chtěl jsem od Ježíška velké terénní auto, se kterým bych mohl jezdit do přírody. A to se mi splnilo. Byl jsem docela překvapený, když jsem u vánočního stromečku otevřel krabici a v ní byly jednotlivé díly, takže jsem si auto musel sám postavit. Taťka mi pomohl a auto už je kompletní. Zbývá ho jen nastříkat barvami. A se ségrou jsme dostali ještě roboryby, se kterýma si hrajeme ve vodě. Jsou super, akorát kolem sebe moc cákají. Dostal jsem ještě počítačovou hru, ve které se budu učit jezdit v terénu s náklaďáky.

close Markéta Wohlmutová zoom_in Markéta Wohlmuthová
Tábor, 15 let
O svátcích jsme byli doma, ale šli jsme se také podívat za babičkou a dědou, popřát jim hezké Vánoce a tak. Dostala jsem voňavku a nějaký oblečení, takže jsem s dárky spokojená. Vánoce a volno si užívám nejvíc, co to jenom jde.