Bojím se, aby to nebylo oklamání, postěžoval si při příchodu do zámecké zahrady v Mladé Vožici Honzík Haták z Tábora. Nejen on se totiž z celých Mladovožických slavností nejvíc těšil na svou hvězdu z Kouzelné školky, Michala Nesvadbu.

Počasí se v sobotu 4. července umoudřilo, a tak se už od dopoledních hodin začala zahrada u mladovožického zámku plnit dětmi a jejich rodiči.
„Nejlepší je stejně Michal. Ráda bych se s ním nechala vyfotit, řekla ještě před jeho vystoupením Anička Grymová.

Ale ani do té doby si děti na program nemohly stěžovat. Na pódiu přírodního amfiteátru se střídaly pohádky a vedle stánků si kluci a holky mohli zadarmo zaskákat na nafukovacím hradě.

Slavnosti odstartovaly dopoledne cyklistické závody Vožický junior pro děti od osmi do patnácti let.

„Museli jsme kvůli povodním měnit trasu. Improvizovaně jsme ji tvořili dneska ráno. Během týdne nás to tu třikrát vytopilo,“ líčí manažer Cyklistického klubu Mladá Vožice a místostarosta města Václav Slabý.

Devítiletá Barbora Votápková z Mladé Vožice se ve své kategorii umístila jako druhá.

„Vyhrála jsem diplom a tašku, ve které byl lesk na rty, omalovánky, řetízek, láhev na kolo a lepení na duše,“ pochlubila se závodnice.

Zkrátka nepřišli ani ti nejmenší. Po třech v rozjezdu zajeli malý okruh přímo v zahradě. A tak nebylo poražených a na stupínek vítězů si nakonec vylezli všichni malí účastníci.

„Závody se letos obešli téměř bez zranění. Měli jsme tu jen jedno odřené koleno,“ zhodnotil Slabý.

Když konečně ve čtyři hodiny odpoledne přijel kouzelný Michal, děti se kolem něho slétly jako hejno vos. Hvězda televizního pořadu pro nejmenší byla ve Vožici poprvé.

„Jak jsem přijel do města a točil se v různých uličkách, tak jsem přesvědčen, že jsem tady nikdy dřív nebyl,“ řekl poté, co vystoupil z auta.

Divadlo, obrázky a kostýmy provázely Michala od narození. Pořady pro děti dělal už jeho otec Miloš. Jak sám říká, snažil se téhle cestě vzdorovat, ale marně.

„Dnes jsem v šuplíku pro děti a nedá se z něho vylézt. Ale pořád mě to baví a kolegové mi tvrdí, že jsem si stejně vybral nejlépe,“ dodal Michal Nesvadba.

Večer se osazenstvo zahrady vyměnilo. Na pódium nastoupili muzikanti ze skupiny Keks a na závěrečné zábavě to ještě pěkně roztočili.