V úterý 15. listopadu od 16 hodin proběhne v gotickém sále Husitského muzea mikrovýstava autorčiných grafik a autogramiáda této nevšední výtvarné publikace.

Marie M. Šechtlová je známa mezi českými i zahraničními sběrateli a znalci grafiky především jako autorka půvabných a technicky dokonalých hlubotiskových novoročenek a knižních značek. Vedle těchto oblíbených leptů a mezzotint se však věnovala také velkoformátovým grafickým listům, leptům, litografiím i kompozičně inovativním soutiskům a slepotiskům.

Marie M. Šechtlová se věnovala také knižním ilustracím. Mezi pěti desítkami titulů, které vyšly z jejího ateliéru, jsou jak knihy pro děti, tak běžná užitková literatura, ale i sběrateli vyhledávané bibliofilské tisky s originálními grafickými přílohami.

Svůj talent formovala Marie Michaela Šechtlová nejprve v ateliéru profesora Václava Kytky na pražské Střední odborné škole výtvarné (Výtvarná škola Václava Hollara) a poté v ateliéru ilustrace a užité grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde pracovala pod vedením profesora Zdeňka Sklenáře a jeho asistenta, grafika Jiřího Anderleho. Tato skvělá umělecká průprava spolu s vitalitou a pracovitostí jí vlastní dala vzniknout rozsáhlému dílu, které je pro mnohé svojí různorodostí, zjitřenou citovostí a současně technologickým novátorstvím překvapením.