Návštěvníci se budou moci seznámit s uměním starých mistrů kovářů, pekařů či hrnčířů. Nebude chybět ani ukázka práce mistra kata, byť hlavy zůstanou na svých místech. Na festivalu se můžete těšit také na stánky kuchařů či pivovarníka. Program dvoudenního festivalu začíná vždy v 10 hodin a trvá do 17 hodin.

„Účastníci festivalu mají jedinečnou možnost nahlédnout do historie, poznat vlastnosti rozmanitých materiálů, stovky kusů nářadí a vybavení řemeslných dílen i odění a zvyky jednotlivých řemeslníků – kovářů, hrnčířů, přadlen, písařů, tesařů, pekařů, soustružníků, brnířů, platnéřů, krejčích a řady dalších. Děti i dospělí se však navíc mohou interaktivně zapojit do jednotlivých aktivit a vyzkoušet si tak některé výrobní postupy a procesy takzvaně na vlastní kůži. I v tom tkví výjimečnost celé akce,“ uvedl Aleš Nový z pořádajícího sdružení Danar.

Výtěžek z celé události je tradičně určen k provozu a rozvoji historicko-řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk, které se prostřednictvím řady různých programů dlouhodobě snaží o uchovávání a předávání odkazu našich předků dětem i dospělým.

Vstupné:
dospělí..................150,-
děti........................100,-
rodinné (2+2)........450,-
Zvýhodněný vstup pro oba dny:
dospělí SO+NE......................250,-
děti SO+NE...........................150,-
rodinné (2+2) SO+NE............850,-
Večerní hudební program.....dobrovolné