Jak dlouho hostinec provozujete a co vás k tomu přivedlo?

Hostinec provozuji čtvrtým rokem. V restauračních zařízeních se pohybuji od malička, jsem vyučený číšník a mám s touto prací zkušenosti. Nechtěl jsem být jen zaměstnancem, ale zkusit hostinec i provozovat.

Co říkáte na svůj úspěch v anketě, který pro vás už není ničím novým?

Mám z toho samozřejmě obrovskou radost, je to úžasný a dodává mi to hrozně moc energie do další práce. Chci hlavně poděkovat všem, co nám dali hlas. Věřím, že za naším úspěchem tkví poctivá práce a to, že jsou tady lidé spokojení. Asi jim je tu opravdu fajn. Myslím, že tím, jak jsme zde už čtvrtým rokem, tak si o nás lidé mezi sebou i řeknou. Hodně se jich k nám vrací a berou i své přátele a známé. Úspěch v anketě je pro nás samozřejmě také dobrá reklama.

Kdo k vám nejčastěji chodí?

Oslovujeme širokou škálu lidí. Od klasických štamgastů přes dělníky, kterým nabízíme klasické obědy a hotovky. Přes víkend chodí omladina, v létě hodně cyklisté. Nejsme zaměřeni jen na jednu klientelu, máme široký záběr. Speciální akce ovšem neděláme

Jak jste připraveni na EET?

My jsme na to již přichystáni, pořízení nové pokladny nás vyšlo na 40 tisíc. Už se tady s tím učíme zacházet, přidáváme tam prodejní položky a tak podobně. Ovšem máme obavy, že nás to bude zdržovat při práci, hlavně při návalu třeba o víkendu. Personál se s pokladnou už také učí zacházet. Ale ty malé vesnické hospody budou mít myslím problémy.