Brutální útok v soukromé horusické firmě má na svém kontě další oběť. V českobudějovické nemocnici podlehl svým zraněním zhruba šestašedesátiletý zakladatel rodinné firmy HF moto František Hadrávek. Ze čtyř těžce zraněných tak zemřel už druhý člověk.

Ani po třech týdnech ale jihočeští kriminalisté ve vyšetřování útoku z poloviny září daleko nepostoupili a skupina pachatelů jim stále uniká. Proto každý případný svědek může policii přivést na stopu agresorů.

„Stále ještě prosíme všechny, kteří se po dvaadvacáté hodině pohybovali 16. září po Horusicích pěšky, autem či na kole a mohli si všimnout podezřelých lidí nebo vozidel, aby nás informovali. Zvlášť žádáme všechny řidiče, kteří v dané době jeli po silnici kolem Horusic na Třeboň, Veselí nad Lužnicí nebo na České Budějovice a všimli si lidí nebo aut, aby nás kontaktovali na lince 158," vyzývá mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Policie se zatím nechce konkrétně vyjadřovat ani k motivu pachatelů. Také zdejší obyvatelé si netroufají odhadnout, proč k útoku došlo, a to ani s odstupem času. „Všichni tady doufáme, že ty grázly stihne spravedlivý trest a že se dozvíme, proč to udělali," řekla nám místní obyvatelka středního věku, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Dále k tématu:

Agresivní útok 
Násilníci

Autor: Kateřina Šímová