Pět aut celní správy, jedna dodávka, metry lepicí pásky a celníci. Středeční podvečer u čerpací stanice na Horkách připomínal scény z krimifilmu.
„Přijela sem auta, do avie začali nosit zboží, které nejspíš zabavovali. Nakonec oblepili stojany páskou,“ uvedl očitý svěděk akce.

Zásah celníků potvrdila i táborská celní správa. „Nyní probíhá na místě daňové šetření. V souladu se zákonem o správě daní a poplatků vám ale nemůžeme poskytnout žádné další informace,“ uvedl ředitel Celní správy Tábor Josef Houška.

Protikorupční policie nedávno oznámila, že v květnu obvinila osm lidí kvůli miliardovému daňovému úniku, který vznikl při obchodování s dovezeným palivem z Rakouska a Německa. Podle ČTK je mezi nimi i společník firmy, která vlastní stanici v Táboře. Informaci, že muž je ve vazbě, potvrdila pro ČTK i mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Monika Křikavová.

„To jsou lidé, kteří pak objíždí další majitele pump a nabízejí podezřele levná paliva. Od nich je lepší držet se dál, i když zisk mnohé láká. Nezvykle draze také skupují čerpačky, protože vědí, že svou činností se jim náklady rychle zaplatí,“ řekl Deníku člověk z branže.

Podle Petrol magazínu si takový obchodník i pumpař přijdou na pěkné jmění. Z jedné nezdaněné cisterny jim putuje do kapes i víc než 400 tisíc korun.