V požárním útoku změří síly s ostatními družstvy 5. července u rybníka Kalčák. Na soutěž to ale nebudou mít daleko. Koná se přímo v obci.
Na sport mají zaměřená tři družstva, která používají stříkačku PS 12. S ní vyjeli v roce 2008 na likvidaci požáru místní bytovky a poté k teletníku, který vzplál v Poříně. Hasiči měli tehdy plné ruce práce nejen s hašením, ale také se záchranou telat.

Kromě toho se hasiči podílí i na kulturním a společenském vyžití v obci. Každý rok organizují karneval, staví májku, pořádají dětský den, hasičský srandamač i výlov již zmíněného rybníka Kalčák.

Jak uvedl jednatel a kronikář hasičů Ladislav Zadražil, členové se starají také o to, aby měli vlastní prostředky. Proto v obci sbírají železný šrot, pomáhají zemědělskému družstvu sbírat kámen na polích a na podzim si vydělávají na bramborách.

V současné době v obci roste přístavba hasičské zbrojnice. Výběrové řízení na konci minulého roku vyhrála firma Spilka a Říha, která stavbu provede za 2,5 milionu. S pracemi už se začalo. Pokud půjde vše podle plánu, měli by mít hasiči další zázemí na přelomu června a července.

Historie sboru:

• Hasičský sbor v Dolních Hořicích vznikl v roce 1913, tedy letos mu bude již 101 let.
• Od začátku jednotka používala stříkačku na vzduch. Ta spolehlivě fungovala nejen v první, ale také ve druhé světové válce.
• V současné době hasiči používají šest let staré hasičské auto s kompletní výbavou.

Akce roku 2013:

• Dne 2. února se sbor postaral o organizaci již tradičního dětského karnevalu, který se konal v sále v Dolních Hořicích.
• V sobotu 9. března se v obecním sále v konalo setkání heligonkářů, kteří zahráli jak k poslechu, tak k tanci.
• O víkendu 13. a 14. dubna se členové hasičského sboru zúčastnili také brigády na třídění brambor.