Závěrečné duely českého týmu na hokejovém mistrovství světa budou táborští fanoušci sledovat hromadně v historickém jádru města. Velkoplošnou projekci inicioval starosta Štěpán Pavlík.

„Chvíli poté, co Jiří Smejkal trefil ve čtvrtfinále prázdnou německou branku, jsme začali řešit možnost velkoplošné projekce na náměstí. Povede se to stejně jako v roce 2019. Po shodě radních města, za spolupráce s odbory kultury, školství, dopravy a táborských technických služeb a provozovatelem LED obrazovek se můžeme těšit na společně sdílený hokejový zážitek,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Táborský pivovar. Historické fotografie pocházejí z atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
Táborský pivovar skončil s vařením piva před více než 40 lety

Příznivci hokeje mohou na náměstí sledovat semifinálový zápas Česká republika - Kanada, který vypukne v sobotu 28. května v 17.20 hodin. Projekční technika zůstane na místě i v neděli 29. května, kdy jsou na programu boje o medaile. Na náměstí se budou vysílat obě utkání: v 14.20 hodin o bronz a v 19.20 hodin o zlato.

Obrazovka o rozměrech 5 na 3 metry bude umístěna na vnitřní straně náměstí před informačním střediskem (tedy směrem k budově Staré radnice). Během přenosů nedojde k žádnému dopravnímu omezení. Všemu bude předcházet návoz techniky, kvádrů na stabilní zavěšení konstrukce. Obraz a zvuk půjdou přes satelit, nikoliv přes wi-fi připojení.

Provoz veřejných WC bude prodloužen v sobotu do 20.00 hodin a v neděli do 22.00 hodin. Technické služby přivezou dostatek odpadkových košů a následný úklid.