Plánský rodák, otec dvou synů a dědeček čtyř vnoučat se v podnikatelské sféře začal prosazovat hned na počátku 90. let a za patnáct let existence zakládající firmy Auta Tábor se stal jedním z významných zaměstnavatelů na Táborsku.
Jeho podnikatelské aktivity se postupem času rozšířily po celé republice, a to výrobou čistíren odpadních vod.
Františka Hnojnu místní lidé znají i jako obětavého ochotníka, který amatérskému divadelu věnoval přes 50 let svého života. „Ztatil jsem velkého kamaráda, který nikdy nezkazil zábavu a uměl v souboru vytvořit perfektní atmosféru. Od března jsme zkoušeli Furianty, zřejmě tušil, že už je se souborem nedostuduje, tak si vybral náhradního režiséra. Bohužel se tak stalo,“ řekl o svém kolegovi ze souboru František Kouba.
O velké ztrátě hovoří i oblastní sdružení ODS, kterou František Hnojna pomáhal zakládat a v říjnu byl opět zvolen do funce místopředsedy plánské organizace, za níž v počátcích zasedal i v zastupitelstvu a radě. „Pana Hnojnu jsem poznal jako rovného a veselého člověka. Všechna setkání s ním byla vždy příjemná, nejen pro ODS je jeho odchod velkou ztrátou,“ uvedl včera manažer oblastního sdružení ODS Jan Karlovský.
Rodina i přátelé se s Františkem Hnojnou naposledy rozloučí ve čtvrtek v 11 hodin v plánském kostele.